Apple, SIM Kartı Girişini Tamamen Kaldırabilir!

Apple, SIM Kartı Girişini Tamamen Kaldırabilir!

Yarım yamalak söylenti, iPhone 15 Pro'nun fiziksel bir SIM kart yuvası olmayan ilk olabileceğini öne sürüyor. İşte detaylar..

Brezilya çıkışlı iPhone Blog'a göre, iPhone 15 Pro olarak adlandıracağımız 2023'ün iPhone Pro'su fiziksel SIM kart yuvasından çıkabilir.

iPhone 13 ve 13 Pro aynı anda iki eSIM kullanmanıza izin verse de, bir nano-SIM kart yuvasına da sahipler, ancak raporun iPhone 15 Pro'nun eSIM uyumlu olacağını söylediğine göre bu durum 2023'te değişmeye başlayabilir. Apple'ın bunu uygulamak için bir İngiliz şirketi ile çalıştığı iddia ediliyor.

Bu kaynağın kanıtlanmış bir sicili olmadığından ve 2023 iPhone çok uzakta olduğundan, bu raporu bir tutam tuzla almak en iyisidir. Bununla birlikte, Apple'ın nihayetinde iPhone'un hiç bağlantı noktası olmamasını amaçladığını ve yalnızca eSIM'e sahip bir iPhone'un bu yönde önemli bir adım olacağını sayısız kez duyduk.

Rapor doğruysa Apple, eSIM'lerin henüz çıkmadığı pazarlarda fiziksel SIM yuvası sürümlerini satmaya devam edebilir.

Yakın tarihli bir rapor, şirketin kablosuz şarj cihazları üzerinde çalıştığını ve ayrıca portsuz bir iPhone'un kayıp verileri kurtarması için bir yol üzerinde çalıştığını söyledi.

iPhone 15 muhtemelen 3nm çip ile güçlendirilecek ve modellerin yaklaşık yüzde 80'inin Apple yapımı 5G modeme sahip olduğu söyleniyor. 2023 iPhone'lar ayrıca ekran altı Touch ID'ye sahip olabilir. Gelecek yılki serinin bir iğne deliği ekranı, yeni kamera donanımı ve 4nm yonga seti içermesi bekleniyor.