Apple, reklam gelirlerini üçe katlamayı hedefliyor

Apple, reklam gelirlerini üçe katlamayı hedefliyor

Apple, iPhone satışlarına sonsuza kadar güvenemeyeceğini biliyor ve agresif bir şekilde gelir akışlarını çeşitlendirmeye çalışıyor. Bunun bir yolu, reklam işini genişletmektir.

Apple şu anda reklamlardan yılda yaklaşık 4 milyar ABD doları alıyor ve bu reklamlar genellikle App Store, Apple News, Apple Stocks ve MLB Friday Night beyzbol yayınları sırasındaki reklamlarda görünüyor.

Mark Gurman'ın Power On haber bültenine göre, Apple bu rakamı üç katına çıkarmayı ve reklam işini "çift haneli" hale getirmeyi hedefliyor.

Gurman, Apple'ın bunu birkaç yolla yapabileceğine inanıyor. Başlangıç ​​olarak, ödeme yapan işletmelerin arama sonuçlarının en üstünde görünmesi için Haritalar uygulamasında reklamlar sunabilir.

Apple'ın uygulamaları yerleştirebileceği diğer potansiyel yerler, Podcast'ler ve Kitaplar uygulaması içinde olacaktır. Yine bu, ödeme yapan işletmelerin arama sonuçlarının en üstünde görünmesine olanak tanır.

Bu noktada Haritalar, Podcast'ler ve Kitapların şu anda reklamsız olduğunu belirtmekte fayda var.

Son olarak, Apple, hem Disney hem de Netflix'in bu yıla kadar yapmayı planladığı Apple TV+ video akış hizmeti için daha düşük fiyatlı, reklam destekli bir katman oluşturabilir.