Apple iPhone'u Nehre Düşürdükten 10 Ay Sonra Şaşırtıcı Bir Şekilde Çalışır vaziyette Bulan Adam

Apple iPhone'u Nehre Düşürdükten 10 Ay Sonra Şaşırtıcı Bir Şekilde Çalışır vaziyette Bulan Adam

Yaklaşık bir yıl önce Birleşik Krallık'ta bir adam telefonunu nehre düşürerek kaybetti. Şimdi, adam akıllı telefonun kendisine iade edildiğini ve çalışır durumda olduğunu iddia ediyor.

Bir Facebook gönderisinde, Miguel Pacheco adında bir adam Galler'deki Wye Nehri'nde kano yaparken bir iPhone bulduğunu söyledi. Adam telefonu yanına aldığını ve düzgünce kuruladığını söyledi. Ertesi gün, akıllı telefonu şarj etti ve cihaz hala çalışıyordu ve ekran koruyucu olarak bir çiftin 13 Ağustos 2021 tarihli bir fotoğrafı vardı.

Daha sonra Pacheco, akıllı telefonun Edinburgh, İngiltere merkezli sahibini denedi ve buldu ve akıllı telefonu adresine gönderdi. BBC'ye konuşan akıllı telefonun sahibi, yaklaşık 10 ay önce kendisi ve nişanlısı kano yaparken nehre düştüğünde akıllı telefonunu kaybettiğini söyledi. İki kişilik bir kanoda olduğunu ve ortağının ayağa kalkarak onları suya yuvarladığını söyledi. Telefon arka cebindeyken kayarak suya girdi.

Pacheco, gece boyunca bir havalandırma dolabına yerleştirmeden önce cihazı bir hava kompresörü ile kuruttu. Telefonun sahibi Owain Davies de Pacheco'nun iPhone'u kurutup hayata döndürme çabalarından etkilendiğini söyledi.

Apple iPhone, IP dereceli toz ve su koruması ile birlikte gelir. Bunun hangi iPhone olduğu bilinmiyor, en son iPhone 12 (en son Ağustos 2021'deydi) ve iPhone 13, IP68 toz ve su korumasına sahip. Ancak bu durum, Apple iPhone'un biraz sudan çok daha fazla hayatta kalabileceğini gösteriyor.