Apple iPhone Kullanıcıları Sonunda Yeni iOS 16 Beta İle Pil Yüzdesi Simgesine Sahip Oldu

Apple iPhone Kullanıcıları Sonunda Yeni iOS 16 Beta İle Pil Yüzdesi Simgesine Sahip Oldu

Apple iPhone, en son iOS 16 beta güncellemesiyle pil yüzdesi göstergesine sahiptir. iPhone 11, iPhone 12 Mini ve iPhone 13 Mini henüz bu özelliğe sahip değil.

Apple iPhone, yıllarca kaldırıldıktan sonra nihayet pil yüzdesi göstergesini geri aldı. Pil yüzdesi göstergesi, iPhone'lara birkaç başka özellik getiren en son iOS 16 beta sürümüyle iPhone'lara geri döndü.

Pil yüzdesi göstergesi, çentik nedeniyle yeterli alan olmadığı için 2017'de Apple iPhone X ile iPhone'dan kaldırıldı. Daha önce iPhone, pil simgesinin solunda pil yüzdesini gösteriyordu, ancak şimdi kullanıcıların pil yüzdesini görebilmek için Kontrol Merkezi'ne kaydırması gerekiyor. En son iOS 16 beta ile birlikte nihayet kullanıcıları dinleyen ve pil yüzdesi göstergesini geri getiren Apple, bu sefer ekranın üst kısmındaki pil simgesi içerisinde pil yüzdesini gösteriyor.

Şimdi, bu özellik varsayılan olarak açık değil ve iOS beta'ya erişimi olanların pil yüzdesi göstergesini açması gerekecek. Bunu yapmak için, kullanıcıların Ayarlar > Pil > Pil Yüzdesi geçişini açması gerekir. Bu seçenek iPhone 11, iPhone 12 Mini ve iPhone 13 Mini için mevcut değildir. Nedeni bilinmiyor, ancak son sunumla değişeceği söyleniyor.

Artık kullanıcılar yeni pil göstergesiyle ilgili sorunlar yaşıyor. Bunun nedeni, metni göstermek için pil simgesinin dolu görünmesi gerektiğidir. Bu, telefonunuzun pili yüzde 10 olsa bile simgenin dolu görüneceği, ancak 10'u göstereceği anlamına gelir. Bu, pil simgesini görmeye çok alıştığımız için çok fazla kafa karışıklığına neden olabilir. telefon. Sadece 10 yazan dolu bir pil simgesi hayal edin - alıştığımız genel görsellerle uyumlu bir şey değil.

Pil simgesindeki durum çubuğu size kalan pilin tam yüzdesini söylemese de, bir durum simgesiyle ne kadar pilinizin kaldığını belirlemek çok daha kolaydır. Rakamlar daha spesifik olsa da, şarja ihtiyacınız olup olmadığını görmek için simgeye yalnızca baktığınızda bunu ne kadar kolaylaştıracağını bilmiyoruz.