Apple, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için Titanyum Alaşımlı Kasa Kullanacak

Apple, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için Titanyum Alaşımlı Kasa Kullanacak

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde Apple'ın yeni iPhone 13 serisi piyasaya sürülecek ve 2022 yılında ise iPhone 14 serisinin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Her yıl bir üst modeli çıkan bu seri ile ilgili durmaksızın yeni sızıntılar ve söylentiler gelirken buna bir yenisi daha eklendi. Yeni söylenti, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinin titanyum alaşımlı malzemeden üretileceğini söylüyor.

Yeni bir söylentiye göre, 2022 için Apple, premium iPhone'ları için alüminyum kasa ve paslanmaz çelik yapıdan uzaklaşarak, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri için titanyum alaşımlı bir kasa sunabilir. Böyle bir malzeme kombinasyonunu kullanmanın birçok faydası olacaktır, bu yüzden bunu uzun uzun tartışalım.

iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max Modellerde Titanyum Alaşımlı Malzeme Kullanılabilir

Bir JP Morgan yatırımcısı, titanyum alaşımlı kasa kullanmanın iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'e gelen en büyük estetik değişikliklerden biri olacağını belirtiyor. 2022 için Foxconn'un Apple'ın titanyum çerçeve üretimindeki en büyük ortağı olacağı bildiriliyor, ancak iPhone 14'ün kalan iki üyesinin hangi malzemeleri kullanacağı belli değil. Şirketin alüminyum ve cam ile son dönemlerde çok haşır neşir olduğunu varsayarsak, kalan modellerde ikisinin kullanıldığını görmek açıkçası bizi şaşırtmayacak.

Titanyum alaşımı kullanmak, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'e kayda değer iyileştirmeler getirecek. Artan sertlik sayesinde dayanıklılıkları artacak ve her iki modeli de çizilmeye karşı daha dayanıklı hale getirecek. Titanyum da çelik kadar güçlüdür ancak çok daha hafiftir, diğer özelliği ise alüminyumdan iki kat daha güçlü ve daha hafif olmasıdır. Ayrıca korozyona karşı daha dayanıklıdır.

Ne yazık ki, titanyum ile her şey çokta parlak değil. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, parmak izlerine son derece yatkın olabilir ve önceki modellere kıyasla genel görünümleri çekici olmayabilir. Bu, Apple'ın karışıma bir alaşım eklemesinin bir nedeni olabilir; Bu olumsuzlukları gidermek için. JP Morgan raporunda, bir süre önce bildirdiğimiz iPhone 14'ün 'mini' bir versiyonunun olmayacağı da belirtilmişti.

Bunun yerine Apple, iki premium olmayan 6.1 inç ve 6.7 inç iPhone 14 modelini ve ardından aynı ekran boyutlarında iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'i yayınlayabilir. Bazı iPhone modelleri, 8K video kayıt desteği içeren önemli kamera yükseltmelerinin yanı sıra delikli bir ekranla da piyasaya sürülebilir. Genel olarak, gelecek yıl iPhone 14 lansmanından daha fazla farklılık görmeyi bekliyoruz ve her zaman olduğu gibi önümüzdeki aylarda okuyucularımızı güncellemeye devam edeceğiz, bu yüzden daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin.