Apple iPhone 14 Pro Kullanıcıları 3. Parti Uygulamaları Kullanırken Kameranın Titrediğini ve Garip Sesler Çıktığını Bildirdi

Apple iPhone 14 Pro Kullanıcıları 3. Parti Uygulamaları Kullanırken Kameranın Titrediğini ve Garip Sesler Çıktığını Bildirdi

Apple iPhone 14 Pro kullanıcıları Instagram, Snapchat ve TikTok gibi uygulamaları kullanırken büyük kamera sorunlarıyla karşılaştıklarını bildirdiler.

Akıllı telefonun bulanık ve titreyen görüntüler üretmesiyle birlikte, teknoloji devi Apple'ın iPhone 14 Pro kullanıcıları, kamerayla üçüncü taraf uygulamalarda video kaydetme sorunları yaşadıklarını bildirdi. AppleInsider'a göre, teknoloji devinin iPhone 14 Pro'ya yaptığı güncelleme, 48MP sensör ve pürüzsüz video oluşturmak için bir Eylem Modu da dahil olmak üzere çeşitli kamera değişiklikleri içeriyor. Ancak rapora göre, kamerayı kullanan üçüncü parti uygulamalar yeni donanımla ilgili sorunlarla karşılaşıyor.

Bazı kullanıcılar Instagram, Snapchat ve TikTok gibi uygulamalarda kullanım sırasında kamera modülünün titrediğini keşfetti. Sorun, sürekli düzensiz hareket nedeniyle uygulamalarda kamera kullanılarak kaydedilen videoların yayınlanamamasına neden oluyordu.

Reddit de dahil olmak üzere sosyal medyadaki paylaşımlar, optik görüntü sabitleme (OIS) sisteminin bir sarsıntısı olduğuna inanılan çok fazla titreme olduğunu iddia ediyor.

iPhone 14 Pro'da 48MP Ana kamera, sensörü fiziksel olarak hareket ettiren Apple'ın ikinci nesil Sensor-Shift OIS sistemine sahipken, diğeri daha eski ve daha geleneksel bir OIS sistemi kullanıyor. Bazı kullanıcılar, üçüncü parti uygulamanın kamera özelliklerini kullandıklarında sarsıntı ve mekanik hareketi görebildiklerini ve duyabildiklerini iddia etti. Sorunu gösteren bir videoda, iPhone hafifçe hareket ediyor ve bir öğütme sesi çıkarıyordu.

Sorundan kaç iPhone'un etkilenmiş olabileceği bilinmiyor. Raporda, AppleInsider'ın hatayı bağımsız olarak yeniden üretmeyi denediği ve başarısız olduğu belirtildi.