Apple, iCloud Keychain Password Manager Uygulaması ile Windows için iCloud 12.5'i Yayınladı

Apple, iCloud Keychain Password Manager Uygulaması ile Windows için iCloud 12.5'i Yayınladı

Apple, iCloud Keychain Password Manager Uygulaması ile Windows için iCloud 12.5'i Yayınladı.

Apple bugün Windows için iCloud uygulamasının yeni bir sürümünü yayınladı ve 12.5 güncellemesi Windows kullanıcıları için yeni bir "iCloud" Anahtarlık parola yöneticisi uygulaması ekledi.

apple-icloud-keychain-password-manager-uygulamasi-ile-windows-icin-icloud-12-5i-yayinladi.webp

Yeni parola yönetimi seçeneğiyle, Windows çalıştıranlar ‌iCloud‌ Anahtar Zinciri parolalarına erişebilir ve kullanıcı adlarını veya parolaları ekleyebilir, düzenleyebilir, kopyalayıp yapıştırabilir, silebilir ve arayabilirler. Ocak ayında Apple, yeni parola uygulamasını ima eden Windows için ‌iCloud‌'un güncellenmiş bir sürümünü yayınladı, ancak Apple bunu şimdiye kadar uygulamadı.

Microsoft Edge ve Windows Chrome için yeni "iCloud" parola uzantıları, parola özelliğiyle birlikte çalışarak "iCloud" parolalarının Safari'de olduğu gibi bir Windows makinesinde otomatik olarak doldurulmasına olanak tanır. Web siteleri için oluşturulan kullanıcı adları ve parolalar, Parolalar uygulamasına otomatik olarak eklenir.

apple-icloud-keychain-password-manager-uygulamasi-ile-windows-icin-icloud-12-5i-yayinladi.jpg

‌iCloud‌ Windows'taki Anahtar Zinciri parolaları, şifreli bir veritabanında depolanır ve şifreli bir kanal kullanılarak tarayıcı uzantısına aktarılır, şifreler açık metin olarak saklanmaz.

Windows Parolaları için ‌iCloud‌, Windows 12.5 için ‌iCloud‌'un bir parçasıdır ve Windows kullanıcıları bunu Microsoft Store'dan indirebilir. Windows için ‌iCloud‌ uygulaması, Windows kullanıcılarının ‌iCloud‌ dosyalarına, fotoğraflarına, e-postalarına ve daha fazlasına Windows cihazlarından erişmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.