Apple CEO'sunun iPhone'daki Mesajlaşma Sorunlarını Android'de Çözme Konusundaki Tutumu Sorgulanabilir

Apple CEO'sunun iPhone'daki Mesajlaşma Sorunlarını Android'de Çözme Konusundaki Tutumu Sorgulanabilir

Apple CEO'su Tim Cook'un iPhone'un Android cihazlarda mesajlaşmasıyla ilgili sorunları çözme konusundaki tutumu ve davranışları hakkında şehirde çok fazla konuşma yapılıyor.

Haber, Cupertino şirketinin patronunun şaşırtıcı bir şekilde iPhone kullanıcısı olan bir muhabir tarafından yapılan bir sorguyu reddederken görülmesiyle ortaya çıktı.

Tartışma konusu, Tim Cook'un şirketinin birçok küresel kullanıcının bir süredir karşılaştığı zorlukları çözme konusunda nasıl son derece isteksiz olduğuyla bağlantılıydı. Apple'ın konuyu ele alma konusunda neden başarısız olduğu ise çok basit.

Apple kullanıcılarının bunu istemediğini, bu yüzden bunu yapmayacağımızı söylediğinde yüzünde bir tokat gibiydi! Gerçekten, bundan daha vahşice olamayacağına inanıyoruz.

Bir süredir görmezden geliniyor ve bunun neden ya da daha ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Üstelik bu yoruma, gönderilen kalitesiz videolar nedeniyle ortaya çıkan sorunların, kullanıcıya bir iPhone satın almasını söyleyerek nasıl çözülebileceği de eşlik ediyordu. Neredeyse dolaylı olarak ürününü akla gelebilecek en sevimsiz şekilde tanıtmış gibi.

Uzun zamandır bu tür sorunlar ciddiyetle ele alınmıyor ve insanlar Apple'ın inatçı davranışlarından bıkmış durumda. Çileyi onarmayı reddetmek, sadece Android'e ait olanların değil, Apple'ın iPhone müşterilerinin omuzlarında büyük bir yük. Ama keşke Cook, endişeli binlerce kişiyle aynı fikirde olabilseydi.

Eğer fırsatınız olursa, Apple'ın uygulama üzerindeki ünlü topluluk sayfasını ziyaret edin. Burası, müşterilerin firmadan onarım gibi konulara dikkat etmesini talep ettiği bir yer ve konuyla ilgili yaklaşık 600 farklı gönderi bulacaksınız.

Apple'dan büyük bir isteksizlik görülüyor, bu da kafa karıştırıcı çünkü CEO bunu son derece komik bulurken, diğerleri bulmuyor. Ve üzülüyorlar. Herkes cihazının iyi performans göstermesini istiyor ve Android cihazı olan arkadaşlarına en uygun metinleri gönderememe düşüncesi endişe verici.

Peki, gönderememe sorununa bir çözüm var mı?

Elbette var. Uzmanlar, teknoloji devinin Android için iMessage'a dayalı bir uygulama üretme kararı alması halinde, sorunun saniyeler içinde çözülebileceğini iddia ediyor. Ancak bekleyin, uzmanlar tarafından açıklandığı gibi daha iyi bir seçenek daha var. Sorunun çözülmesi için Zengin İletişim Çözümleri olarak adlandırılıyor. Genel olarak kabul görüyor, öyleyse neden burada denemiyorsunuz?

RCS (Zengin İletişim Hizmetleri) için sadece küçük bir işbirliğine ihtiyaç var, ancak Apple bunu vermeye istekli değil.