Apple, Apple ile Giriş Yapma zorunluluğunu kaldırıyor ve yeni koşullar getiriyor

Apple, Apple ile Giriş Yapma zorunluluğunu kaldırıyor ve yeni koşullar getiriyor

Apple artık geliştiricilerin uygulamalarına Apple ile Oturum Açma özelliğini ekleyip eklememeyi seçmelerine olanak tanıyor. Yakın zamana kadar, geliştiriciler üçüncü taraf oturum açma seçeneklerini kullandığında bu oturum açma yöntemi uygulanıyordu. Amerikan şirketi bunun karşılığında bazı koşullar dayatıyor.

Güncellenen yönergeler, uygulamalarında üçüncü tarafların veya sosyal medya şirketlerinin giriş seçeneklerini kullanan geliştiricilerin artık minimum veri toplama içeren bir giriş seçeneği sunması gerektiğini gösteriyor. Bu seçenek aynı zamanda kullanıcıların e-posta adreslerini korumalarına ve uygulamayı kullanırken takip edilmelerini engellemesine de olanak sağlamalıdır.

Yeni koşullar her zaman geçerli değildir. Kendi giriş yöntemlerini kullanan şirketlerin uygulamaları ve yalnızca eğitim ve profesyonel hesapları kullanan eğitim ve mesleki kuruluşların uygulamaları için süreleri dolar. Koşullar aynı zamanda bir hükümet veya şirketler tarafından geliştirilen ve doğrulanan bir tanımlama sistemine sahip uygulamalar için de geçerli değildir.

Apple ile Giriş Yap oturum açma yöntemi 2019'da tanıtıldı. İşlevsellik iOS 13'ün bir parçasıydı. Apple, minimum düzeyde veri toplama olduğunu ve Apple ile Giriş Yap kullanıcılarının uygulamayı kullanırken takip edilmediğini iddia ediyor.