Apple Analisti, En Son Karma Gerçeklik Kulaklığı İle İlgili Ne Beklenmesi Gerektiğiyle İlgili En Son Ayrıntıları Paylaştı

Apple Analisti, En Son Karma Gerçeklik Kulaklığı İle İlgili Ne Beklenmesi Gerektiğiyle İlgili En Son Ayrıntıları Paylaştı

Teknoloji devi Apple, karma gerçeklik kulaklığını bir süredir çok gizli tutuyor. Ürünün onayını en son CEO'nun kendisinden duyduk. Ve her geçen gün hayranların merakı artmaya devam etti.

Ancak şimdi, şirkette önde gelen bir analist olan Ming-Chi Kuo, kullanıcıların önümüzdeki birkaç ay içinde neler olacağını bekleyebileceklerine daha fazla ışık tutuyor. Daha kesin olmak gerekirse, Kuo lansman tarihinin Ocak 2023 civarında olduğuna inanıyor.

Şimdiye kadar fark etmediyseniz, kendisi tarafından Haziran ayında oluşturulan bir rapor açısından kesinlikle ikiye katlanıyor. Şimdi, bu tür ürünler için AR ve VR pazarlarının Apple'ın 2023 girişimine nasıl en iyi bahisleri koyduğunu açıklarken kendinden emin.

Bununla birlikte, fırlatmanın nasıl bu kadar düzgün bir yelken olayı olmadığını veya parkta bir yürüyüş diyelim mi olduğunu kanıtlayan birkaç açıklama geldi.

Apple, kullanıcı deneyimi ve 1,5 milyon adetten daha az olması beklenen düşük seviyeli gönderilerle bağlantılı büyük şüpheler olduğundan, kaç tane yatırım temasının kitleler tarafından pazar onayı almadığının çok iyi farkında.

Bu nedenle şirket, merakla beklenen kulaklıklar için Ocak 2023 lansmanına daha fazla güveniyor. Bu şekilde yatırımcılar, düşük sevkiyat korkularını da atlarken, inovasyon bağlantılı kullanıcı deneyimi konusunda daha az endişe duyacaklar. Bir bütün olarak, Apple, tüm projenin güvenini, yönetim kurulu genelinde geniş bir kabulle geri kazanmaya bakıyor.

Kuo ayrıca, yeni karma gerçeklik girişiminin, elbette iPhone'dan sonra, firmanın kullanıcılar için bir sonraki büyük devrim niteliğindeki ürünü olduğu konusunda ne kadar güçlü hissettiğini de vurguladı.

Ancak, geçmişten gelen birçok rapor, ne kadar pahalı olacağı konusunda ayrıntılara girdiğinden, fiyatlandırma konusunda birçok endişe var. Ortalama olarak, maliyetlerin 2000 ila 2500 dolar arasında bir yerde olduğunu görüyoruz. Ve Kuo, daha yüksek herhangi bir şeyin ürün sevkiyatlarını büyük ölçüde etkileyeceği için bunu destekliyor.

Kuo, lansmanın duyurusunun birkaç ana direktife odaklanarak nasıl görüneceğini ekledi. Yeni başlayanlar için, kullanım durumları, ardından elbette donanımını, yazılımını ve nasıl geliştirildiğini içeren ekosistemler. Ve son olarak, donanımla ilgili özellikler de.

Apple'ın şu anda ana hedefi, ilgili yatırımcıların bu ürünün gelecek olduğunu ve birkaç yıl içinde maksimum büyüme elde edebileceğini anlamalarını sağlamaktır. Ve eğer bunu yapmayı başarırlarsa, önümüzdeki yıl sevkiyat sorunlarıyla kesinlikle daha az ilgileneceklerdir.

Henüz piyasaya sürülmemiş olduğu gerçeği göz önüne alındığında, bu ürünü bu kadar çok beklenti, yutturmaca ve konuşmanın çevrelemesi ilginç.