Apple, 2023 İçin Daha Yavaş İşe Alma ve Takım Harcamalarını Azaltma Dahil Büyük Değişiklikleri Duyurdu

Apple, 2023 İçin Daha Yavaş İşe Alma ve Takım Harcamalarını Azaltma Dahil Büyük Değişiklikleri Duyurdu

Teknoloji devi Apple, 2023 yılı için planlarının, dünya genelindeki mevcut ekonomik yavaşlama ve belirsizliğe uygun olmasını sağlıyor.

Şirket, gelecek yıl gibi erken bir tarihte seçici ekiplere yaptığı harcamaları azaltırken işe alım sürecini nasıl yavaşlatacağını açıkladı.

Neyse ki firma, herkesin karardan etkilenmeyeceğini söylüyor. Bununla birlikte, şirketin geçmişte yaptığı gibi, rolleri doldurmak ve yeni personel işe almak için artık yer kalmayacağını cesurca belirtti.

Haber kısa süre önce Bloomberg tarafından bildirildi ve şirketin kendisinden gelen insanlarla konuştuktan sonra, şirketin kendisini mevcut ekonomik krizle nasıl hizaladığını paylaştı.

Apple'ın içindekiler, yeni kararların genel bir planın parçası olduğunu ve şirketin bu kadar belirsizliğe karşı daha dikkatli olması gerektiğini iddia ediyor. Ayrıca bu tür kararların şirket politikası olarak görülmemesi gerektiğini de belirttiler.

Anonim kalmayı seçen teknoloji firmasının içindekiler, şirketin her zamanki gibi rekabetçi bir şekilde devam etmeyi planladığı ürün lansmanları açısından bir yavaşlama olmadığını belirtti. Bunların hepsi, Apple'daki özel bir konferansta bahsedilen son müzakerelerin bir parçasıydı.

Birçoğunun Apple'dan beklediği en büyük ürün lansmanlarından biri, 2015'ten beri hakkında spekülasyonlar yapılan karma gerçeklik kulaklığı. Bu nedenle, sonunda çıktığını duymak teknoloji dünyasındaki birçok kişi için bir rahatlama oldu.

Yayınlanan bilgiler, teknoloji devi üçüncü çeyrek kazançlarını dünya için sergilemeden sadece birkaç dakika önce geliyor. Bunlar, bu yılın nisan ayından haziran ayına kadar bulguları gerektirecektir.

Bir önceki çeyrekte, Apple'ın bir önceki yıla bakıldığında yaklaşık %9'luk büyük bir artış olan 97 milyar dolarlık mega bir gelir bildirdiğini gördük.

Aynı şekilde, şirketin, birçoğunun alkışlamaktan kendini alamadığı 25 milyar dolar değerinde şaşırtıcı bir kâr bildirdiğini gördük. Ve pastanın üzerindeki krema, tedarik zincirindeki sorunlardan büyük ölçüde etkilenen iPad dışında, satışlarda katlanarak büyüyen tüm Apple ürünleriyle ilgiliydi.

Organizasyonu etkileyen diğer yaygın sorunlar arasında Rusya ve Ukrayna arasında devam eden ihtilaf gibi satışları engelleyen bir dizi dış faktör yer aldı. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, Apple Ukrayna ile dayanışma içinde olmak için Rusya'daki tüm satışlarına son vermeyi seçtiğinde, bu gerçekten bir göçük yarattı.

Şimdilik, diğer dış faktörlerin firmanın satışlarını nasıl etkileyeceği tam olarak belli değil. Unutmayın, Apple şu anda VR ve AR ürünlerine büyük önem verdiğini söylüyor. Ancak bu, yakın gelecekte işlerin nasıl yürüyeceğine dikkat etmediği anlamına gelmez.

Unutmayın, kuruluş hala araba temelli projeleri söz konusu olduğunda yolunu bulmakta zorlanıyor. Ancak şimdilik, en son iPhone serileri gibi diğer hizmetlerden büyümeye devam ettiği için en iyisini umuyor.