Android Telefonlarda Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Android Telefonlarda Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Bu makale Android 6.0.1 ve daha yeni Android sürümleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Daha önceki Android sürümleri içinde geçerli bir anlatım olmakla birlikte,ufak tefek farklılıklar içerebilir.

Bilindiği üzere Android marketten indirilen pek çok uygulama ve oyunlar çeşitli sebeplerden telefonunuza bildirimler göndermekte, bu bildirimlerde bazen, uygun olmayan ortamlarda gelerek sıkıntı oluşturabilmektedir. Bu gibi durumların yaşanmaması için Android işletim sistemi, bildirimleri kapatma seçeneği koymuştur. Sizde bu bildirimlerin gereksiz olduğunu düşünüyorsanız aşağıda belirtilen yolu izleyerek, bildirimlerinizi kapatabilirsiniz.

  1. Ana ekranda yer alan “Ayarlar” menüsüne gelin.
  2. Ayarlar” bölümünde yer alan (smart manager’ın altında yer alan) “Uygulamalar” bölümüne girin.
  3. Uygulamalar” bölümünde en üstte yer alan “Uygulama Yöneticisi“ne tıklayın.
  4. Çıkan ekranda yer alan uygulamalar sizin şu ana kadar telefonunuza yüklediğiniz uygulamaların listesidir. Bu listeye bakarak bildirimleri kapatmak istediğiniz uygulamayı seçebilirsiniz.
  5. Uygulamayı seçtikten sonra karşınıza yeni bir ekran gelecek. Burada yer alan (baştan 4.sırada) “Bildirimler” yazısının altında “izin verildi” seçeneğini göreceksiniz. O yazıya dokunun. Karşınıza yeni bir ekran gelecek, bu yeni ekranda yer alan “bildirimlere izin ver” yazısının yanında yer alan, bir çubuk üzerinde yuvarlağı elinizle sola doğru kaydırın. Renginin hafif solduğunu göreceksiniz.

Böylece Android’de Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır? konusunun ne kadar basit olduğunu görmüş olduk. Artık bu uygulamanın bildirimlerini kapatmış oldunuz. Aynı sırayı diğer uygulamalarda da takip ederek, dilerseniz tüm uygulamaların bildirimini kapatabilirsiniz.