Android 13 kararlı güncellemesi artık Pixel telefonlar için mevcut

Android 13 kararlı güncellemesi artık Pixel telefonlar için mevcut

Google nihayet Pixel telefonlar için Android 13 kararlı güncellemesini zorladı ve ayrıca kaynağı AOSP projesine zorluyor.

Bu, son beta 4.1'in birkaç hafta önce piyasaya sürülmesinden sonra gelir. Güncelleme bugünden itibaren Pixel cihazlarına yayılıyor ve bu yıl içinde daha fazla cihaz için kullanılabilecek.

Android 13, "Malzeme Siz" dinamik rengini tüm uygulama simgelerine genişleten temalı uygulama simgeleri getirerek, kullanıcıların duvar kağıdının renk tonunu ve diğer tema tercihlerini devralan simgeleri seçmelerine olanak tanır.

Android 13 ayrıca Uygulama Başına dil tercihleri, gelişmiş metin desteği, Renkli vektör yazı tipleri, Hızlı Ayarlar Yerleştirme API'si, Programlanabilir gölgelendiriciler, PlaybackState'ten türetilen Medya kontrolleri, duvar kağıdı karartma ve karanlık tema ile Uyku Vakti modunu daha fazla özelleştirme seçeneği, Bluetooth LE Ses, MIDI sunar 2.0, tabletlerde güncellenmiş görev çubuğu.

Diğer özellikler arasında üçüncü taraf kamera uygulamalarında HDR video desteği, güncellenmiş bir medya çıkış değiştirici, Talkback için braille ekranlar ve daha fazlası yer alır.
Nasıl alınır?

Android 13 artık OTA güncellemesi aracılığıyla Pixel 4 / 4a ve sonraki sürümlerde kullanılabilir. Zaten betadaysanız, beta 4.1 tüm özelliklere sahip olduğundan küçük bir güncelleme yapacaksınız. Android geliştirici web sitesinden buradan manuel olarak alabilirsiniz.

Google, Android 13 güncellemesine sahip beta kullanıcılarının, Eylül ayında Üç Aylık Platform Sürümü (QPR) betası başlayana kadar sınırlı bir süre için cihazı silmeden Beta'dan kayıtlarını iptal edebileceklerini söyledi. QPR, genel sürümden önce özellik düşüşleri, hata düzeltmeleri ve kararlılık ve performans iyileştirmeleri içerecek.
Android 13 daha fazla cihaza geliyor

Google, bu güncellemenin ASUS, HMD (Nokia telefonlar), Motorola, OnePlus, OPPO, realme, Sharp, Sony, Tecno, vivo, Xiaomi ve daha fazlası için de geçerli olacağını zaten onayladı. Bugün, listeye Samsung Galaxy ve iQOO ekleniyor. Bu cihazlar güncellemeyi bu yıl içinde alacak.