Amazon, Electronic Arts'ı satın almak üzere olabilir

Amazon, Electronic Arts'ı satın almak üzere olabilir

Video oyunu devlerinin satın alma sezonu, bu kez oyuna başka bir oyuncunun girmesiyle devam etmek üzere olabilir.

USA Today'den Kirk Mckeand'dan bir rapor, Amazon'un FIFA, Apex Legends, Mass Effect, Battlefield ve diğerleri gibi büyük franchise'lardan sorumlu yayıncı olan Electronic Arts'ı satın alma sürecinde olduğunu belirtiyor.

Rapora göre anlaşmayla ilgili resmi bir açıklama bugün daha sonra yapılacak. Amazon'un EA için ne kadar ödediğinden henüz bahsedilmedi, bir duyuru gelirse muhtemelen öğreneceğiz.

Amazon, MMO'lar New World ve Lost Ark gibi yeni oyunlardan sorumlu olan kendi oyun bölümüne sahiptir. EA'nın Respawn, DICE, BioWare, Codemasters, Motive ve diğerleri gibi güçlü stüdyolarını karışıma eklemek, Amazon'un tür çeşitliliğini artırabilir. epeyce.

EA'nın yakında onaylanan yayın projeleri arasında bir Dead Space yeniden çevrimi, Star Wars Jedi: Survivor, oynaması ücretsiz bir Skate girişi, yeni BioWare RPG'leri, epeyce EA Sports oyunu ve daha fazlası yer alıyor.

Rapor, Microsoft'un Activision-Blizzard için neredeyse 70 milyar dolar değerindeki kendi satın alma planları devam ederken geliyor. Sony ayrıca Bungie'yi oyun stüdyolarının bir parçası yaptı ve bu da ona 3,6 milyar dolara mal oldu. EA'nın ayrıca Microsoft ile ortaklıkları vardır, yani EA Play oyun aboneliğini Xbox Game Pass Ultimate ve PC Game Pass tekliflerinin bir parçası olarak sunar. EA yeni bir şirkete girerse, bu eski ortaklıkların nasıl sonuçlandığını görmek ilginç olacak.