Amazon, 110'dan Fazla Şehirlerarası Güzergahta Paket Teslimatını Artırmak için Hindistan Demiryolları ile Bağlantı Kuruyor

Amazon, 110'dan Fazla Şehirlerarası Güzergahta Paket Teslimatını Artırmak için Hindistan Demiryolları ile Bağlantı Kuruyor

E-perakende devi, Amazon'un Hindistan Demiryolları ile 2019'daki operasyonel ilişkisinden bu yana ulaşım şeritlerini beş kat artırdığını söyledi.

Amazon Hindistan, e-perakende devi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, müşteri paketlerini 110'dan fazla şehirlerarası güzergahta taşımak için Hindistan Demiryolları ile anlaştı ve müşterisi için bir ila iki gün teslimat sağladı. Amazon, 2019 yılında Demiryolları ile operasyonel angajmanından bu yana ulaşım şeritlerini beş kat artırdığını söyledi.

“Amazon, Hindistan Demiryolları ile 2019 yılında çalışmaya başladı ve şirketin ülkenin iç bölgelerindeki müşterilere 1 günlük ve 2 günlük teslimat vaatleri sunmasını sağlayanlardan biri. Şu anda 110'dan fazla şehirlerarası güzergahta Demiryolları ile çalışıyor. Açıklamada, "Bu genişleme ile Amazon Hindistan artık Hint Demiryolları ile Jharsuguda, Ratnagiri, Kurnool, Nanded, Bareilly, Bokaro ve Rudrapur gibi şehir ve kasabalara müşteri paketlerini feribotla gönderiyor." Hindistan e-ticaret alanı, 2019'da demiryolu ile bir ekspres taşımacılık ürünü oluşturmak için Hindistan Demiryolları ile birlikte çalışacak.

Amazon'dan yapılan açıklamada, 2020'deki pandemi kaynaklı kilitlenme sırasında şirket, 'COVID-19 Parsel Özel Trenleri'nden yararlanarak yüksek öncelikli ürünlerin şehirlerarası hareketine öncelik vermek için Hindistan Demiryolları ile çalıştı.

"Amazon'da, ülkenin dört bir yanında nerede yaşarlarsa yaşasınlar müşterilerimize hızlı, güvenilir ve güvenli bir alışveriş deneyimi sağlamaya odaklandık.

Venkatesh Tiwari, “Hindistan Demiryolları ile çalışmak, Nagercoil, Katra, Porbandar, Jhansi ve Gwalior gibi şehirlerdeki müşterilere sadece 1 veya 2 gün içinde teslimat için daha hızlı teslimat vaadi sunarak bu taahhüdümüzü daha da ilerletmemize yardımcı oluyor” dedi. Yönetmen- Amazon Ulaşım, Hindistan.

Şirket, Amazon Hindistan'ın yüzde 100 hizmet verilebilir PIN kodlarını teslim ettiğini ve yüzde 97'den fazla PIN kodunun artık sipariş verildikten sonraki iki gün içinde teslimatlarını alabildiğini ekledi.