Alışveriş sitelerinden Facebook giriş butonu kaldırıldı

Alışveriş sitelerinden Facebook giriş butonu kaldırıldı

Haber ve iş kanalı CNBC, Facebook üzerinden giriş yapma düğmesinin birkaç web sitesinde kaybolduğunu ve bunun gizliliklerinden endişe duyan tüketicilerden gelen talepten kaynaklanabileceğini söylüyor. Yayıncıya göre, Dell gibi büyük markalar web sitelerinden sosyal ağlar üzerinden girişleri kaldırmayı tercih ediyor.

Birkaç yıl öncesinden farklı olarak, Facebook girişi internetin her yerinde, genellikle Google, Twitter veya LinkedIn gibi diğer ağır toplarla bir "çıkartma" iken, şimdi küçük "f" harfi kayboluyor. CNBC, Dell'e ek olarak Face üzerinden oturum açma seçeneğini kaldıran diğer markaları da gösterdi: Best Buy, Ford, Pottery Barn, Nike, Patagonia, Match, Amazon Prime Video ve Twitch.

Dell'in Baş Dijital ve Bilgi Sorumlusu Jen Felch'e göre, “Sektörde gördüğümüz bir şey, Instagram veya Facebook ya da her neyse, giderek daha fazla güvenlik riski veya hesap ele geçirmedir ve bence insanların tecrit etme kararını vermesini izliyoruz. bu sosyal medya hesabına karşı başka bağlantılara sahip olmak."

Şirketler neden Facebook üzerinden giriş yapmayı kaldırıyor?

Sosyal ağ üzerinden oturum açmanın hariç tutulması, neredeyse yirmi yıllık bir hegemonyadan sonra Facebook'un web üzerindeki etkisinin azalmasının bir başka işareti olabilir. Geçen yıl, sosyal ağın işi Hedef tarafından tanımlanan "sert rüzgarlardan" etkilendi: Apple'ın iOS'unda gizlilik değişikliği, TikTok'tan gelen rekabet, olumsuz ekonomik durum ve sızıntı raporlaması.

Dijital kimlik yönetimi şirketi LoginRadius'un CEO'su Rakesh Soni, CNBC'ye birçok şirketin sosyal girişleri bir kazan-kazan ilişkisi olarak gördüğünü açıkladı: Sosyal medyanın ve sosyal medyanın popülaritesinden yararlanan siteler, kullanıcılarının tercihleri ​​hakkında veri topladı. Bununla birlikte, alışveriş siteleri artık ortaklığa olumlu bakmıyor, çünkü esas olarak "tüketiciler Facebook'a olan güvenini kaybediyor".