AirPods 3 Üretimine Ağustos Ayında Başlanacak

AirPods 3 Üretimine Ağustos Ayında Başlanacak

Apple'ın Eylül ayının üçüncü haftasında gerçekleşmesi beklenen iPhone etkinliğine yaklaşırken, yeni bir rapor yaklaşmakta olan AirPods 3'ün seri üretimine dikkat çekiyor. Şirketin üçüncü nesil kablosuz kulaklıkları için üretimin yakında başlanacağı bildiriliyor.

Tedarikçiler Tarafından AirPods 3 Devre Kartı Gönderimlerine Başlandı

'nin bahsettiği seri üretim zaman dilimi ideal çünkü Apple'a yeni AirPods 3'ü Eylül ayında, yani şirketin iPhone 13 serisinin büyük olasılıkla tanıtılacağı dönemle aynı dönemde piyasaya sürme fırsatı sunuyor.

Apple'ın iPhone ve AirPods'u en son birlikte tanıttığı tarih, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus lansmanı sırasındaydı. Bu, teknoloji devinin birinci nesil AirPod'ları ve iPhone ve iPad'inizle nasıl sorunsuz bir şekilde bağlandığını, kullanıcı onları eşleştirmek için 'Ayarlar' bölümüne zahmetsizce göz atmadan nasıl bağlandığını gösterdiği dönemdi. Birinci ve ikinci nesil AirPod'ların aksine, AirPods 3'ün öncekilere hiç benzememesi bekleniyor.

AirPods 3

AirPods 3 Aktif Gürültü Önleme Teknolojisi Barındırmayacak

Önceki bir rapora göre Apple, AirPods 3 bileşenlerinin bir araya getirilmesine izin veren bir SiP veya Pakette Sistem modülünü benimsiyor ve tıpkı şirketin AirPods Pro ile yaptığı gibi önemli bir yerden tasarruf sağlıyor. Kısacası, AirPods 3'ün aynı olmasa da AirPods Pro'ya benzeyeceğine inanıyoruz. Ne yazık ki, maliyetleri düşük ve rekabetçi tutmak için Apple'ın yaklaşmakta olan ürüne Aktif Gürültü Önleme özelliğini tanıtmayacağı bildirilse de, önceki modellere kıyasla biraz daha iyi pil ömrü görmek bizi şaşırtmaz.

Apple'ın ayrıca kablosuz şarj kutusuyla AirPods 3'ü standart olarak piyasaya sürerken, kullanıcılara kulaklığın düzgün bir şekilde oturması için farklı boyutlarda kulak uçları sağladığı da söyleniyor.

Son olarak, aynı raporda Nikkei, Apple'ın aynı 4.7 inç ekranı korurken A15 Bionic ve yüksek hızlı 5G modemle gelmesi beklenen 2022 iPhone SE üzerinde çalıştığını belirtti.