AdDuplex raporuna göre Windows 11, Microsoft'un beklediği gibi popülerlik kazanmıyor

AdDuplex raporuna göre Windows 11, Microsoft'un beklediği gibi popülerlik kazanmıyor

Ekim 2021'de Windows 11'in piyasaya sürülmesiyle Microsoft, Şubat ayında %3,2'lik bir artış gördü, ancak o zamandan beri ilerleme yavaşladı. Windows uygulamaları için bir çapraz tanıtım ağı olan AdDuplex, Haziran ayı için pazar payları ve Windows sürümleri hakkında bir rapor yayınladı.

Rapor, Windows 11'in pazar payının hala %25'in altında olduğunu söylüyor. Bu yılın başlarında, kişisel bilgisayarların yalnızca %3,4'ü Windows 10'dan yükseltildi ve bu da en son işletim sistemi geçişinin yavaş oranını gösteriyor.

Windows 10'un önceki sürümü pazar payının %38,2'sini temsil ediyor ve 21H1 güncellemesi %23,9'da. Bu, Windows 10'un en çok payını ve popülaritesini de vurgular. Ancak Windows'un şu anki sürümü, iki ayda pazarda %3,4'lük bir kazanç elde etmesine rağmen, büyük bir başarı değil, aynı hızda büyümüyor. AdDuplex, Windows 11 başlatıldığında, insanların cihazlarına kurulumuna koştuklarına, ancak o zamandan beri benimsemenin durduğuna veya çok az olduğuna dikkat çekiyor. Her iki durumda da, Microsoft'un en son sürümünü her masaüstünde baskın bir işletim sistemi haline getirmek için çok çalışması gerekiyor

adduplex-raporuna-gore-windows-11-microsoftun-bekledigi-gibi-populerlik-kazanmiyor.png

Windows 11'in yavaş benimsenmesine yol açan pek çok neden olabilir. Çok sayıda Windows 10 cihazı yeni İşletim sistemine tam olarak uymadığından, Windows 11 donanımının benimsenmesi engellenmiştir. Şirket, Güvenli Önyükleme ve diğer tartışılabilir güncellemeler ile güvenliğe büyük önem verirken donanım gereksinimlerinde değişiklikler yaptı. Belki de bu yüzden insanlar bilgisayarlarını yükseltmeyi tercih etmeyeceklerdir. Her neyse, harika teknolojiler var, örneğin, DirectStorage kullanarak Windows 11'in benimsenmesini artırmaya yardımcı olabilecek DirectStorage güncellemesi, oyunlar birkaç saniye içinde yüklenebilir. Tüm oyun varlıkları, yükledikten sonra, sesler, grafikler, karakter modelleri vb. dahil olmak üzere bilgisayarın sabit diskinde otomatik olarak depolanacaktır.

Bunun dışında yuvarlak pencere köşeleri, Snap Layouts ve Android App özelliği gibi özellikler kullanıcıların favorileridir. Microsoft, üç yıl sonra Windows 10 desteğini başlattıktan sonra Windows 11'in benimsenme hızını düşünemiyoruz. Tamamlandığında, Windows 11'in benimsenmesinde bir patlama olacak.