Acer, 1.066 Milyar Dolar Konsolide Gelirle Dokuz Yılın En İyi Aralık Ayını Bildirdi

Acer, 1.066 Milyar Dolar Konsolide Gelirle Dokuz Yılın En İyi Aralık Ayını Bildirdi

Acer, ay boyunca 1.066 milyar dolara ulaşan konsolide gelirleriyle dokuz yılın en iyi Aralık ayını geçirdiğini bildirdi.

Yıllık bazda, gelirler %4 ve aylık bazda %2.3 arttı. 2021 yılının tamamında Acer, gelirlerinin bir önceki yıla göre %15,1 artarak 11,51 milyar dolara ulaştığını gördü.

Acer'ın özetlediği bazı önemli noktalar arasında, dizüstü bilgisayar gelirlerinin tüm yıl boyunca %20,8, masaüstü bilgisayar gelirlerinin %20,9, oyun serisi gelirlerinin %26,6, ticari dizüstü bilgisayar gelirlerinin %43,2 ve PC ve bilgisayar dışındaki işletmelerden elde edilen gelirin artması yer aldı. Ekranlar yüzde 27 büyüdü.

Acer, Tayvan Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören halka açık bir şirkettir. Bu piyasa Pazartesi gününe kadar kapalı olacak, dolayısıyla Acer'ın bugünkü raporunun hisse fiyatını nasıl etkileyeceği belli değil. Alım satımın son gününde, şirket hisse senedi fiyatının %1,15 düştüğünü gördü, ancak yatırımcıların şirketin son yıllardaki en iyi Aralıklarından birini geçirdiğini bildikleri için bu Pazartesi günü toparlanabilir.

Acer, tüm yılın önemli olaylarının yanı sıra dördüncü çeyrek için de veri sağladı. Oyun hattı gelirlerinin yıldan yıla %19,8 ve çeyreğe göre %10,9, ticari dizüstü bilgisayar gelirinin yıldan yıla %40,1 ve çeyreğe göre %15,6 arttığını, Altos Computing gelirlerinin ise %24,8 arttığını bildirdi. yıldan yıla ve çeyreğe göre %5,3 ve son olarak, PC'ler ve ekranlar dışındaki işletmelerin geliri yıldan yıla %26,6 arttı.