PC'ye Gelen Konsol Oyunlarını Monster Oyun Bilgisayarı Modelleriyle Oynayın

PC'ye Gelen Konsol Oyunlarını Monster Oyun Bilgisayarı Modelleriyle Oynayın

Oyun dünyasında bundan yıllar önce kesinlikle olamaz gözüyle bakılan olaylar birer birer gerçek oluyor. Abonelik sistemiyle çalışan dijital oyun kiralama sistemlerinin yaygınlaşmaya başlaması, Microsoft’un Xbox oyun konsoluna özel yapımları PC platformuna taşımaya hatta Steam üzerinden satmaya başlaması gaming laptop sahiplerinin yüzlerini güldürürken asıl bomba ise Sony cephesinde patlıyor. PlayStation 3 ve PlayStation 4 platformlarının en güçlü oyunları arasında kabul edilen ve bu zamana kadar exclusive (konsola özel) olarak tanımlanan yapımlar, PC platformuna geliyor. Güçlü donanım bileşenlerine sahip oyun bilgisayarı kullanıcıları, tüm bu gelişmeleri keyifle takip ediyor.

Sony Tarafındaki Konsol Oyunları, PC İçin Yeniden Elden Geçiriliyor

Kimilerine göre siyah kimilerine göreyse gri alanda bulunan emülatörler aracılığıyla konsol oyunlarını oyun bilgisayarı ile çalıştırmaya gayret eden teknoloji meraklıları, Epic Games’in oyun atağı sayesinde popüler PS3 ve PS4 oyunlarından bazılarını oyuncu bilgisayarı ile zahmetsizce oynayabiliyor. Sony ile yıllardır süregelen anlaşması nedeniyle oyunlarını PC’ye aktarmayan Quantic Dream’in çıktığı dönemde büyük ses getiren Heavy Rain, Beyond: Two Souls oyunları, firmanın Epic Games’le yaptığı iş birliği neticesinde gaming notebook kullanıcılarının beğenisine sunuluyor. Oyun arayüzü, grafik detay seviyesi ve daha pek çok ayarın PC platformuna özel olarak yenilenerek geliştirildiği yapımlar Full HD, WQHD ve 4K çözünürlükte deneyimlenebiliyor.

Quantic Dream’in oyun bilgisayarı sahipleri tarafından beklenen esas oyunu ise 2018 yılında yine PlayStation 4 platformunda exclusive şekilde yayınlanan Detroit: Become Human oluyor. Yapımın olay örgüsü, oynanışı ve diğer oyun elementleri kadar grafikleri de dikkat çekiyor. Zira 30 fps’ye kilitli olan oyun, kimi sahnelerinde artık yaşını belli etmeye başlayan standart PS4 oyun konsolunda 30 fps’nin altında kare hızıyla oynanabiliyor. Bu da Detroit: Become Human’ın en iyi oyun bilgisayarı modelleri ile çok daha yüksek çözünürlükte ve kare/saniye hızlarıyla oynanabileceğine işaret ediyor. Şu anda ön siparişte olan oyunun 2019 yılı içerisinde Epic Games Store üzerinden yayınlanması bekleniyor.

Microsoft Xbox Exclusive Oyunlarını PC Kullanıcılarıyla Buluşturuyor

Exclusive kavramının ömrünün azaldığını düşünen Microsoft, Windows 10 işletim sistemlerine yerleşik olarak gelen mağazası aracılığıyla daha önce PC’de yer almayan Xbox One oyunlarının, oyun bilgisayarı ile oynanabilmesini olanaklı kılıyor. Yarış türünün müdavimlerinin takdirini kazanan Forza Horizon 4 ve aksiyon tutkunlarının heyecanla bekledikleri Sunset Overdrive, 2018 yılının sonlarında yayınlanırken Xbox platformunun ağır topu Halo ise altı oyundan oluşan Halo: The Master Chief Collection ile Steam’e geliyor. Henüz ne zaman yayınlanacağı tam olarak kestirilemese de güçlü bir oyun bilgisayarı olan ya da kısa zaman içerisinde en iyi laptop modellerinden birini satın almayı planlayan herkes, Halo serisini 4K’ya varan çözünürlükte oynayabileceğini biliyor.

Grafikleri ve sıra dışı oynanışıyla nefes kesen Hideo Kojima imzalı PlayStation 4 oyunu Death Stranding’in 2020 yılında PC tarafını ziyaret edeceği haberleri de gündemdeyken popüler oyunları grafik ayarlarını kısmadan, yüksek çözünürlükte çalıştırabilecek bir oyun bilgisayarı edinmek önem kazanıyor. Monster’ın Tulpar serisi oyuncu bilgisayarları arasında yer alan Tulpar T7 V19.4.1 17.3" gaming laptop, yüksek performanslı donanım bileşenleriyle sizi yeni nesil oyunlara hazır hâle getiriyor. 6 çekirdekli ve 12 izlekli Intel Core i7-9750H işlemcisi, ray tracing destekli NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartı, 16 GB DDR4 sistem belleği, 256 GB M.2 SSD’si ve 1 TB kapasiteli mekanik diskiyle öne çıkan model, ekran ve klavyesiyle de fark yaratıyor. Full HD çözünürlüklü 17.3 inçlik ekranı, 144 Hz yenileme hızı sunan oyun bilgisayarı, RGB arka aydınlatmalı mekanik klavyesiyle mükemmel bir oyun deneyimi vadediyor. Windows 10 Home işletim sistemi yüklü gelen bilgisayar, bağlantı portları ve genişleme yuvalarıyla tüm gereksinimlerinize yanıt veriyor. Yüksek çözünürlükte 144 Hz’e varan yenileme hızlarıyla oyun keyfi yaşamayı hedefliyorsanız, Monster’ın Tulpar serisi oyun bilgisayarlarını inceleyebilir, dilediğiniz modeli edinebilirsiniz.