Overwatch’tan Bastion oynanış videosu geldi

Overwatch’tan Bastion oynanış videosu geldi

Blizzard'ın geliştirme aşamasındaki çok oyunculu FPS oyunu Overwatch'ta yer alan Bastion isimli kahramanın oynanış videosu yayınlandı.

Overwatch'tan gelen oynanış videolarına bir yenisi daha eklendi ve oyunun robotu Bastion'ın oynanış videosu yayınlandı. 30 yaşındaki kahramanımız Bastion, doğaya hayranlık duyan ve nazik bir karakter. Kişilik özellikleri ile oyunun dikkat çeken kahramanlarından olan Bastion, yetenekleri ile de bir o kadar da savaşcı bir kişiliğe sahip.

Bastion, Recon modunda iken elinde tuttuğu taramalı tüfeği ile rakiplerini avlamaya çalışırken oldukça seri bir şekilde hareket edebiliyor. Fakat yüksek hasarlar veremiyor. Bastion, Sentry moduna geçtiğinde ise kendini olduğu yere sabitliyor ve önünden bir kalkan açıp miniguna benzer silahı ile rakiplerine yüksek hasarlar verebiliyor. Fakat kendini yere sabitlediği için de hareket edemiyor. Kahramanımız Tank moduna girdiğinde dört teker üzerinde ilerleyen bir tank haline bürünüyor ve uzun menzilli silahı ile yüksek hasarlar veren toplar gönderebiliyor. Bastion'ı diğer kahramanlardan ayıran en büyük özelliği ise kendini tamir edebiliyor olması.