Patates Kafa İnceleme

Patates Kafa İnceleme

Android oyunları günümüzde oldukça çeşitlenmiş durumda. Patates kafa ise beklentinizin çok yüksek olmaması gereken bir oyun. Basit ama eğlenceli oyunlar vardır. Bilirsiniz bu oyunlar oldukça zeki bir şekilde tasarlanmış, grafiksel olarak bizlere çok fazla bir şey sunmayan ama saatlerce vakit geçirebileceğiniz yapımlardır. İşte patataes kafada bu tip bir oyun.

Tıpkı bir Flappy Bird özelliği taşıyan bu oyunda iki adet duvar var. Sizde patates kafanız ile aşağı düşmeden sürekli bir duvardan ötekine zıplayarak yukarı tırmanmaya çalışıyorsunuz. Duvarlarda ise ara sıra buzlar beliriyor ve buza değerseniz donarak ölüyorsunuz. Tabi ki görüntü sürekli olarak yukarı çıktığı için aşağıda düşmemeniz gerekiyor. Oyun için şunu söylemeliyim. İlk etapta size çok sıkıcı bir oyun gibi görünebilir. Fakat üç ya da dört el sonra tamamen bağımlılık yapıyor. Her seferinde daha fazla yukarı tırmanıp daha fazla puan kırmaya çalışıyorsunuz.Sizi uyarayım bir yerden sonra ise iyice kafayı sıyırabilirsiniz.

Ana menüde üç seçenek bulunuyor. Bunlar oyuna başlama, en yüksek skor ve sosyal medya paylaşımı. En yüksek skor kısmında yapmış olduğunuz en yüksek üç skoru görüyorsunuz. Bunlara baktıkça tabiki daha fazla hırs yapıp daha yüksek puanlar yapmak istiyorsunuz. Ayrıca gelmesi beklenen güncelleme ile birlikte oyuna en yüksek skor özelliği eklenecek, yani oyunu oynayan kullanıcılar arasında en yüksek skoru kimin yaptığını görebilecek ve onun sıralamada düşürmek yani geçmek için daha daha yükseğe ulaşmaya çalışa bileceksiniz.

Oyun hakkında bir k  aç ip ucu vermek gerekirse size bahsettiğim duvarların üzerinde bulunan buzlar genelde tek tek geliyor ve bir duvardan sonra öteki duvarda beliriyorlar. Art arda iki buzu aynı duvarda görme olasılığınız yüzde 30 civarlarında. Yani bunu düşünerek zıplamanız daha fazla skor yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca ekranın en üstünde iken zıplayamıyor ve ekrandan çıkamıyorsunuz. Yani zekilik yapıp bu şekilde puan yapmaya çalışmayın.Bunların dışında buz kütlesini görmeden zıplamayın. Yoksa büyük ihtimalle buza değip donarak ölüyorsunuz.

Sizlere son bir tavsiye daha oyuna ilk başladığınızda ekranın en alt kısmında başlıyorsunuz. Yani başlar başlamaz hemen zıplamanız gerekiyor. Yoksa 1 saniyede ölüyorsunuz. Oyuna ilk başladığımda neden hemen bittiğini anlamam 5 dakikamı almıştı. sonradan ekrana basarak yukarı çıkmam gerektiğini fakat en aşağıda olduğumdam başlar başlamaz öldüğümü keşfettim. Evet sizler için söyleyeceklerim bu kadar. Umarım bu anlattıklarım işinize yarar. Şunu da belirtmeliyim ki oyunu oynarken fazla hırslanmamanız sizler için daha iyi olacaktır. Yoksa çok hızlı ölüyorsunuz. Daha sakin bir şekilde oynadığınızda daha fazla puan yapacağınızı garanti ederim. Bol şanslar.

Aşağıdaki görsele tıklayarak oyunun Google Play adresine gidebilir ve indirebilirsiniz.

Ayrıca birkaç ufak bilgi daha verelim;

Boyut: 3,6 Megabayt

Gereken Android sürümü: 2.3 ve üzeri