Yeni PlayStation 4 modeli duyuruldu

Yeni PlayStation 4 modeli duyuruldu

Sony, bu sabah saatlerinde oyun konsolu PlayStation 4'ün yeni bir modelini duyurdu. Yeni model, eski modele göre daha hafif olcak ve daha az enerji tüketecek.

Sony, bu sabah PlayStation Blog üzerinden yaptığı bir paylaşımda PlayStation 4 için yeni bir modelin duyurusunu yaptı. PlayStation 4 Ultimate Player 1 TB Edition adıyla piyasaya çıkacak olan bu yeni modelde adından da anlayabileceğiniz üzere 1 TB sabit disk alanı bulunacak. Yeni modelin en büyük özelliklerinden birisi de %8 daha az enerji tüketecek olması. Bununla birlikte yeni model, önceki modele kıyasla %10 daha hafif olacak. Aynı zamanda yeni model ile birlikte PlayStation 4'ün dış görünüşünde de küçük bir değişiklik yapılmış. Yenil modelde sabit diskin bulunduğu bölümdeki piyano siyahı, mat siyah olarak değiştirilmiş.

Hem siyah hem de beyaz renk seçenekleriyle satın alınabilecek olan 1 TB'lık PlayStation 4 modeli 15 Temmuzda Avrupa'da satışa sunulacak. Yeni modelin fiyatı henüz kesinleşmiş değil. Fakat Sony'nin Microsoft'un geçtiğimiz haftalarda tanıttığı yeni Xbox One konsolu gibi eski konsolu ucuzlatıp yeni konsolu eski fiyattan satışa sunması beklentiler arasında.

Yeni Xbox One resmi olarak duyuruldu [Video]

1 tb playstation 4