Yeni Gears of War için geri sayım başladı

Yeni Gears of War için geri sayım başladı

Xbox 360 konsolunun en popüler serilerinden biri olan Gears of War serisinin yeni oyunu için geri sayım başladı.

Gears of War: Judgment oyununun çıkışıyla bir süre sessizliğe bürünen Gears of War serisi, sessizliğini bozdu. Yeni Gears of War oyununun ilk detayları ve tanıtım videosu E3 2015 oyun fuarında gösterilecek. Gears of War serisinin resmi Twitter hesabından atılan bir tweet ile yeni Gears of War oyunu için geri sayım başladı.

Serisinin yeni oyununu diğer oyunlardan ayıran en büyük özellik, geliştiricisinin farklı olması. Serinin yaratıcılarından olan Epic Games, yeni Gears of War oyununun geliştirilme sürecinde yer almıyor. Serinin yeni oyununu Microsoft'un Kanada merkezli oyun stüdyosu The Coalition (bir diğer adıyla Black Tusk Studios) üstleniyor. Serinin yeni bir elde geliştiriliyor olması nasıl sonuçlanacak merak ediyoruz. Uzun süredir Gears of War tarafından bir duyuru gelmediği için, oyuncuların beklentisi büyük. Bakalım Microsoft kendi stüdyolarında geliştirdiği yeni Gears of War ile beklentileri karşılayabilecek mi.

Yukarıdaki tweette de görebileceğiniz üzere "Üç. Gün. Daha." sözleriyle birlikte paylaşılan görsel ile, yeni Gears of War oyununun E3 2015'te tanıtılacağı resmiyet kazanmış oldu. Yeni oyunun elden geçirilmiş bir sürüm mü yoksa yeni bir oyun mu olacağı konusunda henüz bilgi yok. Microsoft'un her iki duyuruyla beraber karşımıza çıkması en büyük sürpriz olacaktır bizce. Unutmadan hatırlatalım ki, serinin bu yeni oyunu Xbox 360 için çıkmayacak.

Gears of War’un Xbox One sürümünden bir video sızdırıldı

Bu tweetle beraber Gears of War serisinin resmi internet sitesi de aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi yeni bir görünüme kavuştu.

Yeni Gears of War oyunu, Microsoft'un 15 Haziran günü Türkiye saati ile 19.30'da E3 2015 oyun fuarı kapsamında düzenlenecek olan konferansında tanıtılacak.