Yeni Cyberpunk 2077 Modu, Araba Dışında Müzik Dinlenmesine Olanak Tanıyacak

Yeni Cyberpunk 2077 Modu, Araba Dışında Müzik Dinlenmesine Olanak Tanıyacak

Cyberpunk 2077, platformundaki büyük bir ihlal nedeniyle bu yılın başlarında gerçekten ilgi odağı olan oldukça popüler bir oyundur. Ama oyun artık o aşamayı çoktan geçti. Kalesini tamamen güvence altına aldı ve şimdi oyuncularına zamanında güncellemeler sunuyor. Daha önce Cyberpunk 2077 oynadıysanız, oyunun harika parçalar ve melodiler barındırdığını bilirsiniz. Ancak oyundaki müzikle ilgili bir sorun, oyuncuların yalnızca arabalarına binene kadar dinleyebilmesidir. Basitçe söylemek gerekirse, kullanıcılar dışarı çıkar çıkmaz müzik kesiliyor. Ancak şimdi, bir geliştirici, kullanıcıların tam da bunu yapmalarını, yani arabalarından çıkarken bile yanlarında gitmelerini sağlayacak bir çözüm buldu.

PCGamesN, bir geliştiricinin Pocket Radio adlı yeni bir mod geliştirdiğini bildirdi. Bu mod, daha önce de belirtildiği gibi, kullanıcıların arabalarından dışarı adım attıklarında bile parçaları dinlemelerini sağlar. Oyuncuların oyunun radyosunu kısayol tuşları aracılığıyla açıp kapatmalarına olanak tanır ve ekran ayarlarından erişilebilen bir HUD kullanır. Kullanıcılar, HUD'ye erişmek istedikleri kısayol tuşlarını ayarlayabilir ve ardından açıp kapatabilir. Rapor, kullanıcıların dinlemek istedikleri melodiyi bulana kadar çeşitli radyo istasyonları arasında geçiş yapmak için fare tekerleğini silah kaydırma tuşu ve etkileşim tuşu olarak kullanabileceğini söylüyor. Kullanıcılar ayrıca ekrandaki menüden ses seviyesini ayarlayabilir.

Ancak bunlar, bu modun sunduğu tek kontrol değil. Cep Radyosu modu ayrıca, otomatik gizlenen bir HUD zamanlayıcı ile birlikte, kullanıcıların savaş sırasında ses seviyesini kontrol etmelerini sağlayacak bir özellik ile birlikte gelir. Kullanıcılar ayrıca bir aracın içindeyken sesi devre dışı bırakabilir, HUD sesi arasında gezinebilir ve HUD etkileşim sesini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir.

Cep Radyo modunun Royal Blue Radio ve Samizdat Radyo istasyonları ile çalışmadığını belirtmekte fayda var. Önümüzdeki günlerde bir güncelleme ile sorun çözülebilir.