Yeni 'Castlevania: Grimoire of Souls' Oyunu Yakında Apple Arcade'e Geliyor

Yeni 'Castlevania: Grimoire of Souls' Oyunu Yakında Apple Arcade'e Geliyor

Yeni 'Castlevania: Grimoire of Souls' Oyunu Yakında Apple Arcade'e Geliyor

Klasik Castlevania oyununun hayranları, yakında Apple Arcade'e yeni bir oyunun geleceğini bilmekten memnun olacaklar. App Store'da PlayStation 1'den taşınan macera RPG oyununun bir sürümü zaten mevcut olsa da, “Castlevania: Grimoire of Souls” orijinal olarak mobil cihazlar için yaratılmıştı.

Apple kısa süre önce Twitter'da (Reddit aracılığıyla) oyunun yakında abonelik oyun platformunda sunulacağını doğruladı. Şirket ayrıca oyunun bazı teaser'larını ve ekran görüntülerini App Store'da paylaştı.

Bu sevilen gotik fantastik serinin geri dönüşünde Drakula'nın ordusunu yarıp geç. Alucard veya diğer efsanevi karakterler olarak oynayın ve şeytani orduyu alt edin.

“Castlevania: Grimoire of Souls” tam teşekküllü bir yandan kaydırmalı aksiyon oyunudur. 60 seviye, çok çeşitli ekipman, günlük ve haftalık görevler ve daha fazlasını içeren epik miktarda içerik içeren bir oyunu deneyimleyin! Drakula mühürlendikten sonra bir dünyada geçen, geçmişin kahramanlarını bir araya getiren yeni bir hikayenin sayfaları dönmeye başladı.

Castlevania'nın yeni oyununun adı size tanıdık geliyorsa, bunun nedeni “Grimoire of Souls”un Eylül 2019'da yalnızca Kanada'da piyasaya sürülmesidir. Ancak Konami, bilinmeyen nedenlerle aylar sonra oyunu durdurdu. Artık Apple Arcade aboneliği olan herkes oyunu yakında iPhone, iPad, Mac ve hatta Apple TV'de oynayabilecek.

“Grimoire of Souls”un Apple Arcade'e gelmesini beklemek istemeyenler için, iPhone ve iPad için PS1 oyunu “Castlevania: Symphony of the Night” 2,99 $ karşılığında satın alınabilir. Apple, yeni oyunun Apple Arcade'de ne zaman yayınlanacağını söylemese de, kullanıcılar resmi çıkış tarihinde bilgilendirilmek için şimdiden bir hatırlatıcı ayarlayabilirler.