Xbox One oyuncuları Red Dead Redemption'ı istiyor

Xbox One oyuncuları Red Dead Redemption'ı istiyor

Xbox One için geriye uyumluluk özelliğini duyuran Microsoft, oyuncuların Xbox One'da en çok istediği Xbox 360 oyunununu öğrenebilmek için bir anket başlattı.

Microsoft, geride bıraktığımız E3 fuarı kapsamında yaptığı duyurular ile ardı ardına bombaları patlatmıştı. Microsoft'un E3 sunumundaki en büyük bombalardan biri hiç şüphesiz Xbox One için duyurulan geriye uyumluluk özelliği. Bu özellik sayesinde Xbox 360 oyunlarını Xbox One üzerinde oynayabileceksiniz. Halihazırda Xbox 360 üzerinde sahip olduğunuz veya yeni satın alacağınız oyunları hiçbir ek ücret ödemeden Xbox One üzerinde oynayabileceksiniz. Fakat bu özellik teknik sorunlardan dolayı her oyunu desteklemeyecek. Xbox 360 oyunlarının Xbox One ile tam uyumlu olarak çalışabilmesi için bazı aşamalardan geçmesi ve Xbox One için güncellenmesi gerekiyor. Microsoft, şimdilik bu sistemi kullanan 18 oyun olduğunu belirtti. Bu sayı her ne kadar az da olsa, Microsoft, bu yılın sonlarına doğru bu sayıyı 100'e çıkaracaklarının sözünü veriyor. Fakat bu süreçte Microsoft, oyuncuların da fikirlerini almak istiyor.

Xbox 360 oyunları Xbox One’da oynanabilecek!

Microsoft, başlattığı bir ankette oyuncuların Xbox One için geriye uyumluluk projesinde yer almasını istedikleri Xbox 360 oyunlarını oylamalarını istedi. Yüz binlerce oyuncunun katıldığı bu ankette ilk sırayı 40 bini aşkın oy alan  açık dünya aksiyon macera oyunu Red Dead Redemption sahipleniyor. Rockstar Games stüdyolarında geliştirilen bu oyun 2010 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkış yapmıştı. İncelemelerde 9 puanın altına düşmeyen bu oyun döneminin en iyi konsol oyunlarından biriydi. Yıllardır oyuncular tarafından sevilerek oynanan Red Dead Redemption geriye uyumluluk projesi kapsamında Xbox One için gelebilir. Ankette ikinci sırayı Treyarch tarafından geliştirilen başarılı FPS oyunu Call of Duty: Black Ops 2 alıyor. Anketin devamında Skyrim, Halo: Reach, Call of Duty: Modern Warfare 2 ve geçtiğimiz günlerde dördüncüsü duyurulan Gears of War 3 yer alıyor.