Xbox One kontrolcüsü yenileniyor!

Xbox One kontrolcüsü yenileniyor!

Microsoft'un yeni nesil oyun konsolu Xbox One'ın kontrolcüsü yenileniyor. E3 2015'te duyurulacak olan yeni kontrolcü 3.5 mm kulaklık girişi ile geliyor.

Microsoft, yeni Xbox One kontrolcüsünü tanıtmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Xbox destek sayfasında görülen yeni Xbox One kontrolcüsü, Xbox'ın Fransa ofisinin attığı bir Tweet ile resmiyet kazanmış oldu. Yeni Xbox One kontrolcüsü ile beraber en çok beklenilen özelliklerden biri geliyor.

İlk olarak Sony'nin PlayStation 4 kontrolcüsünde gördüğümüz 3.5 mm'lik kulaklık girişi, kontrolcünün tam not almasına sebep olmuştu. PlayStation 4 ile aynı dönemde duyurulan Xbox One'ın kontrolcüsünde ise böyle bir özellik yoktu. Bu eksikliği daha sonradan satışa sundukları stereo kulaklık adaptörü ile gidermeye çalışan Microsoft, görünen o ki bu eksikliği ek bir ürün ile çözemedi. Bu eksiliği kökünden halletmek isteyen Microsoft, çözümü yeni bir Xbox One kontrolcüsü çıkartmakta bulmuşa benziyor.

Xbox One

Gelen haberlere Microsoft, E3 2015 fuarında yeni Xbox One kontrolcüsünü tanıtacak. Tanıtılacak olan bu yeni Xbox One kontrolcüsünün üzerinde PlayStation 4 kontrolcüsünde olduğu gibi 3.5 mm kulaklık giriş bulunacak ve oyuncular her hangi ek bir adaptöre ihtiyaç duymadan, kontrolcülerine bağlayacakları kulaklıkları ile oyunun seslerini alabilecek ve müzik dinleyebilecekler.

Microsoft'un E3 2015 fuarında tanıtacağı yeni Xbox One kontrolcüsünün Libro isimli ticaret sitesinde yayımlanan görsellerini aşağıda bulabilirsiniz.xbox-one-kontrolcusu-yenileniyor-2