Xbox Cloud Gaming Belirli Ülkedelerde Kullanıma Sunuluyor

Xbox Cloud Gaming Belirli Ülkedelerde Kullanıma Sunuluyor

Xbox Cloud Gaming Avustralya, Japonya, Brezilya ve Meksika'da yayına giriyor

Microsoft, Xbox Cloud Gaming'in konsollarda herkese açık testlerine başladığı aynı hafta, daha önce xCloud olarak bilinen projeyi başka şekillerde de genişletiyor. Cloud Gaming bugün Brezilya ve Meksika'da, 1 Ekim'de ise Avustralya ve Japonya'da canlı yayınlanacak.

Şirket, geçen Kasım ayında bu dört ülkede xCloud'u test etmeye başladı. Brezilya'daki oyuncular, Microsoft testi resmi olarak duyurmadan önce bile Bulut Oyun sunucularını paketlediğinden, önizlemenin popüler olduğu görülüyor.

Genişleme, 26 ülkede bir milyardan fazla insanın artık Xbox Cloud Gaming'e erişimi olduğu anlamına geliyor. Tek ihtiyaçları olan bir Game Pass Ultimate aboneliği, uyumlu bir cihaz (bilgisayar, akıllı telefon veya tablet gibi) ve yeterince güçlü bir internet bağlantısı. Dokunmatik kontrollere sahip bir sürü oyun olduğundan, insanların mutlaka bir kontrolöre ihtiyacı yoktur.

Microsoft, duyuruyu başka haberlerin olduğu Tokyo Game Show'da yaptı. Action JRPG Scarlet Nexus, Game Pass'e bir şey için indi. Dokunmatik kontrollerle konsollarda, PC'de ve Cloud Gaming'de oynayabilirsiniz.

Şirket ayrıca Japonya için gelecek iki büyük birinci taraf oyunu olan Starfield ve Redfall'ı yerelleştiriyor. Starfield yerelleştirmesi, 300'den fazla aktörü ve 150.000 satırlık diyalogu içerdiği için Bethesda'nın şimdiye kadar ele aldığı en büyük çeviri projesidir.