Xbox Cloud Gaming Artık Tamamen Özel Series X Donanımında ve TV Uygulamasında Çalışacak

Xbox Cloud Gaming Artık Tamamen Özel Series X Donanımında ve TV Uygulamasında Çalışacak

Xbox Cloud Gaming erişilebilirlik olarak her platforma yayılıyor.

Microsoft, yakın zamanda Xbox Bulut Oyun teklifini daha fazla ülkeye genişletiyor. Oyuncuların bulut aracılığıyla bilgisayarlarından, telefonlarından ve tabletlerinden çok çeşitli Xbox oyunlarını alıp oynamalarını sağlar. Bulut oyunlarının Xbox konsollarında etkinleştirilmesi planlarda yer alırken, özellik şu anda test aşamasında.

Redmond teknoloji devi, şimdi The Verge'e bir yükseltme sürecini tamamladığını açıkladı ve tüm Xbox Cloud Gaming'in özel Series X donanımından yayınlandığını gösteriyor. Firmanın önceki donanım omurgası Xbox One S'den oluşuyordu ve Haziran 2021'de Series X'e yükseltme süreci başlatılmıştı. Bu özel Series X donanımının da perakende birimlerinden daha hızlı olduğunu belirtmek önemlidir. Microsoft'un şu anda 60 fps'de 1080p'ye kadar akış sunduğunu biliyoruz, ancak yakın gelecekte 4K akışı etkinleştirme planları olup olmadığı şu anda belirsiz.

Ayrıca şirket, TV için özel bir uygulamanın üzerinde çalıştığını belirtti. Bu, şirketin Haziran ayında geliştirdiğini söylediği akış cihazlarına ek olarak. Buradaki fikir, Xbox Cloud Gaming'in konsola ihtiyaç duymadan doğrudan TV'nize akış yapmasına izin vermektir.

Hareketler, Microsoft'un, yeterince iyi bir internet bağlantınız olması koşuluyla, Xbox oyunlarını herkes için erişilebilir hale getirme çabasının göstergesidir. Bu, birçok potansiyel müşteri için cezbedicidir çünkü bu, özel Xbox donanımı için herhangi bir para harcamanıza gerek olmadığı ve istediğiniz zaman Xbox Game Pass Ultimate aboneliği aracılığıyla oyunları başlatıp oynayabileceğiniz anlamına gelir.