Valve masaüstünde Steam için yeni kullanıcı arayüzünü test ediyor

Valve masaüstünde Steam için yeni kullanıcı arayüzünü test ediyor

Valve, oyun platformunun kullanıcı arayüzüne bazı önemli eklemeler içeren yeni bir Steam İstemcisi beta sürümü yayınladı.

Valve, oyun platformunun kullanıcı arayüzüne bazı önemli eklemeler içeren yeni bir Steam İstemcisi beta sürümü yayınladı. Örneğin, oyun içi yer paylaşımına çeşitli yeni uygulamalar ve widget'lar içeren bir araç çubuğu eklendi. Kullanıcılar Steam ayarları üzerinden istemciyi test etmeye katılabilirler.

Valve'a göre yenilenen araç çubuğu oyun içi yer paylaşımının alt kısmında görünüyor ve oyun deneyimine katkıda bulunmak için çeşitli widget'lar ve uygulamalar içeriyor. "Yeni araç çubuğu oyun oynarken ihtiyacınız olan her şeye erişmenizi sağlıyor; sohbet, başarılar, oyun ilerlemesi, rehberler, tartışmalar ve bir tarayıcı."

Araç çubuğunda, oynanmakta olan belirli bir oyun için dijital bir not defteri de dahil olmak üzere yeni özellikler de yer alıyor. Oluşturulan notlar Steam hesabıyla senkronize ediliyor ve böylece bu hesabın kullanıldığı diğer sistemlerde ve donanımlarda da görünüyor. Valve ayrıca söz konusu oyunla ilgili tüm son olayların bir listesi olan Oyuna Genel Bakış'ı da sunuyor. Buna halihazırda elde edilmiş başarılar, ilgili kılavuzlar, son oyun süresi ve yeni güncellemeler ve yamalar dahildir.

Kullanıcılar, oyun oynarken her zaman görünür kalmaları için isteğe bağlı olarak kaplama ekranlarını 'sabitleyebilir' ve bu ekranın şeffaflığı ayarlanabilir. Bu sayede bir rehber ya da not Steam'in oyun içi kaplaması aracılığıyla görünür kalabiliyor.

En son Steam İstemci Beta sürümü, oyun platformunun kaputunun altında da bazı önemli değişiklikler getiriyor. Bunlar arasında masaüstü, Büyük Resim modu ve Steam Güvertesi de dahil olmak üzere Steam'in farklı sürümleri arasında kod alışverişi şeklindeki değişiklikler de yer alıyor. Valve'a göre bu, yeni özelliklerin uygulanmasını kolaylaştırıyor.