Valve, Elde Taşınan Steam Deck PC'sinin Sökme Videosunu Yayınladı

Valve, Elde Taşınan Steam Deck PC'sinin Sökme Videosunu Yayınladı

Steam Deck oyun konsolunu parçalarına ayrıldı. İşte o video..

Valve, yakında çıkacak olan Steam Deck'inin kısmen demonte edildiği YouTube kanalına bir video gönderdi. Valve, popüler bir çevrimiçi PC oyun mağazası olan Steam'in arkasındaki şirkettir. Steam Deck, Nintendo Switch'in form faktörünü taklit edecek şekilde tasarlanmış bir el bilgisayarıdır, böylece Steam'den PC oyunları taşınabilir bir şekilde oynanabilir.

İşte O Video

https://youtu.be/Dxnr2FAADAs

Videoda görünen Steam Destesi hala bir prototip ve ev sahibi, dahili bileşenlerin ve tasarımın son düzeninin değişebileceğini belirtiyor.

Valve, Steam Deck'in herkes tarafından parçalara ayrılabileceğini söyleyerek başlar, gerçekten kimsenin onu parçalara ayırmasını önermez. Sunucu, pilin tutuşabileceğini veya kullanıcıdan kaynaklanan statik boşalmanın bileşenlerin arızalanmasına neden olabileceğini ifade ediyor.

Video, bir parmak çubuğunu değiştirmenin ne kadar kolay olabileceğini kısaca açıklıyor. Valve, bu kontrol çubuklarının Steam Deck için özel olarak üretildiğini ve parçaların "önümüzdeki aylarda" satışa sunulacağını belirtiyor. Ev sahibi ayrıca M.2 SSD'nin nasıl değiştirileceğini de açıklar. Ev sahibi ayrıca, bu SSD'nin özellikle Steam Deck için seçildiğini ve kullanıcıların bunları yükseltmeye çalışmamaları gerektiğini çünkü uygun şekilde sığmadıklarını ve/veya Wi-Fi bağlantısında parazite neden olabileceğini belirtti.

Steam Deck, Aralık ayında müşterilere ulaşması beklenen ilk birim dalgasıyla Temmuz ayında ön siparişe açıldı. Steam Deck, taşınabilir bir form faktöründe video oyunları oynamak için kullanılan bir el bilgisayarıdır. MicroSD kart ile genişletilebilen 64 GB dahili depolama için 399 dolardan başlıyor.

Valve Steam Deck, AMD Zen 2 + RDNA 2 APU tarafından desteklenmektedir ve 16GB RAM ile eşleştirilmiştir. 512 GB'a kadar dahili depolama ile yapılandırılabilir ve yerleşik 7 inç ekranı 1280 x 800 piksel çözünürlüğe sahiptir. Bluetooth, USB-C ve 3,5 mm kulaklık jakı için de destek var.