Valorant'ı Windows 11'de Oynamak İçin TPM 2.0 ve Güvenli Önyükleme Gerektirecek

Valorant'ı Windows 11'de Oynamak İçin TPM 2.0 ve Güvenli Önyükleme Gerektirecek

Windows 11'de Valorant oynamak için TPM 2.0 şartı olacak. İşte ayrıntılar..

Riot Games'in FTP ile rekabet eden çok oyunculu nişancı oyunu Valorant, Trusted Platform Module (TPM) 2.0 ve Secure Boot'u Vanguard Anti-Cheat oyun güvenlik yazılımına dahil etti. Bu, Twitter'da oyunu Windows 11'de çalıştıramayan kullanıcı sistemlerinin ekran görüntülerini yayınlayan @AntiCheatPD tarafından onaylandı. Yapılandırmalardan birinin veya her ikisinin etkin olmadığı bu tür "desteklenmeyen" sistemlerde aşağıdaki hata mesajı açılır. bilgisayarlarında:

valoranti-windows-11de-oynamak-icin-tpm-2-0-ve-guvenli-onyukleme-gerektirecek.jpg

Bu, Windows 11'i desteklenmeyen bilgisayarlara zorla yüklemek anlamına gelir, ayrıca Valorant'ın yaptığı gibi hile karşıtı güvenlik için bu tür gereksinimlerin gerekli olduğunu düşünen belirli oyunları çalıştıramayacağınız anlamına gelir. Microsoft, görünüşe göre desteklenmeyen sistemlerde Windows 11 için güvenlik güncellemeleri sağlamayabileceğinden, güvenlik açısından kullanıcılar için çifte bir darbe olabilir.

Olumlu tarafı, bu zorlama nedeniyle Valorant'ta Windows 11'deki gerçek hilecilerin donanım kimliği (HWID) yasaklarını atlaması zor olabilir.

Şu ana kadar Riot Games'ten bu konuda resmi bir açıklama gelmedi. Durumun zaman içinde nasıl geliştiğini ve benzer anti-hileleri olan Windows 11'deki diğer oyunlar için ne anlama geldiğini görmek ilginç olacak.