Valorant Yaratıcısı Kendi Oyun Başlatıcısını Yayınlıyor

Valorant Yaratıcısı Kendi Oyun Başlatıcısını Yayınlıyor

Valorant Yaratıcısı Kendi Oyun Başlatıcısını Yayınlıyor.

Diğer oyun geliştiricileri gibi Riot Games de bugün oyunları için bir başlatıcı yayınladığını duyurdu. Geliştiricinin oyunlarına şu anda başlatıcının sınırlı bir sürümü kullanılarak erişildiğinden, bu tamamen yeni bir başlatıcı olmayacak. Bundan sonra kullanıcılar, bir istemci kullanarak tüm Riot Games oyunlarına ve bunlara ilişkin haber ve olayları içeren her oyun için özel sayfalara erişebilecekler.

20 Eylül'den itibaren, istemci başlangıçta çoğu kullanıcının kullanımına sunulacak ve tüm oyuncular yazılıma 4 Ekim'de erişebilecek. Bu, Riot Games'in istemcinin kararlı olduğundan emin olup olmadığını dikkate alır. Riot, oyunlara yönelik mevcut kısayolların çalışmaya devam edeceğini ve istemcinin sürücü alanını önemli ölçüde etkilemeyeceğini vurguladı. Riot'un kendi sözleriyle, "masaüstünü temizleme ve tüm favori Riot oyunlarının yaşayacağı tek bir Riot İstemcisi başlatıcısına sahip olma" seçeneği de olacak.

Riot Games, launcher'ı piyasaya sürme nedenlerini de sıraladı. Oyuncuların oyunlarını manuel olarak indirmek veya güncellemek için harcadıkları zamandan tasarruf etmek istediğini söyledi. Ayrıca, blog gönderisinde, ilgili haberler ve güncellemeler gibi oyunlara özel bilgilerin, kullanıcıların en çok istediği yerde bulunması gerektiği belirtildi.

https://youtu.be/STq3rFUtqBE

Riot Games, müşterinin nasıl görüneceğine dair bir ön bilgi verdi. Her oyunun ilgili ayrıntıları içeren özel bir açılış sayfası olacaktır. Sayfalar, kullanıcılar oyunu yüklerken veya yama yaparken animasyonlarla donatılmış sinematik arka planları, etkinliklerin önizlemelerini ve ilgili haberleri içerecektir.