Valorant Şifremi Unuttum Nasıl Değiştirebilirim? Valorant Hesabı Şifre Yenileme

Valorant Şifremi Unuttum Nasıl Değiştirebilirim? Valorant Hesabı Şifre Yenileme

Riot Games üzerinden Valorant şifresini değiştirebilirsiniz. Valorant'a giriş yapamıyorsanız şifrenizi unutmuş olma ihtimaliniz yüksek. Aynı zamanda hesabınız tehlikede olabilir. Peki Valorant şifresi nasıl değiştirilir?

Riot Games'in başarılı oyunu Valorant, kısa süre içerisinde yüksek bir kitleye hitap eder hale geldi. Oyunun CSGO ve Leauge Of Legends ile birleşmiş hali diye düşünebiliriz. Çünkü hem FPS modu hem de çeşitli yeteneklerin kullanılabildiği bir oyun olduğu için insanların ilgisini çekiyor. Kullanıcı sayısındaki artıştan sonra oyun bir anda popüler hale geldi. Oyun içerisinde zaman zaman kullanıcılara bağlı şekilde aksaklıklar yaşanabiliyor. Şifrenizi unutabilir ve giriş yapmakta sorun yaşayabilirsiniz. Her halükârda güvenliğiniz için şifrenizi değiştirmek isterseniz ne yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Öncelikli olarak Riot Games'in resmi internet sitesine girmeniz gerekiyor. Hem Valorant hem de Leauge Of Legends'in yönetimi tek bir panel üzerinden yürütülüyor. Hal böyle olunca Valorant hesap şifresini değiştirenler aynı zamanda LOL hesabının şifresini de değiştirmektedir. Bu ayrıntıya dikkat ederek işlem yapınız.

Valorant Hesap Şifresi Değiştirmek

Riot Games resmi internet sitesi üzerinden şifremi unuttum kısmına giriş yapınız. Daha sonra giriş yapmak için oluşturduğunuz Riot kullanıcı adınızı yazmalısınız. Eğer kullanıcı adınızı doğru yazdıysanız kısa bir süre sonra e posta hesabınıza şifre yenileme bağlantısı gönderilecek. Bu bağlantı kısmına girerek şifrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Hesap güvenliği bakımından düzenli olarak şifre değiştirmeniz tavsiye ediliyor.

valorantt.jpg

Hesabınıza Tekrar Giriş Yapmalısınız

Valorant şifrenizi değiştirdikten sonra hesabınız yenilendiği için oyuna girerken sizden tekrar giriş bilgisi isteyebilir. Bu noktada ise yeni şifrenizi kullanarak oyuna giriş yapmanız gerekiyor. Güvenlik önlemi olarak karşımıza çıkan bu yöntem büyük dikkat çekmekte.

İki Faktörlü Doğrulama Gelebilir

Valorant'a giriş yaparken herhangi bir ikili faktör doğrulaması aktif değil. Ancak kullanıcısı her geçen gün artan oyunda artık güvenlik amacıyla yeni bir doğrulama sisteminin getirileceği belirtiliyor. Oyun hesabınızı güvenceye almak için bu özelliği mutlaka kullanmalısınız. Pek çok kaliteli oyunda da bu özellik aktiftir. Steam platformu, iki faktörlü doğrulamaya büyük önem veriyor. CSGO oynayanlar iyi bilir ki bu tarz doğrulamalar hesabınızın daha güvenli olmasını sağlamaktadır.

Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak

Valorant'ın mobil versiyonun geliştirildiğine dair bir iddia ortaya atılmıştı. Bizzat şirket tarafından yapılan açıklamada projenin geliştirilme aşamasında olduğu belirtiliyor. Eğer bir aksilik yaşanmaz ise yakında oyunun mobil versiyonu ile de tanışacağız. Bu sayede mobil kullanıcılar da rahatlıkla Valorant gibi bir deneyim yaşayacak. Oyuna Valorant Mobile denmese de Project M ismi ve şirketin çeşitli açıklamalarına bakarak Valorant'la ilgili olduğu anlaşılıyor.