Valorant, Oyuncuların Metin Sohbetinde Görünmesini İstemedikleri Kelimeleri Sessize Almalarına İzin Verecek

Valorant, Oyuncuların Metin Sohbetinde Görünmesini İstemedikleri Kelimeleri Sessize Almalarına İzin Verecek

Oyuncuları tutmanıza, ancak duymak istemediğiniz yorumları filtrelemenize izin verir.

Bazı Valorant oyuncularını sohbette ara sıra kabataslak yorumlar yapsalar bile sessize almamayı tercih ederseniz, yeni bir güncelleme sorunu çözebilir. Geliştirici Riot Games, en son Valorant yaması 4.01'in, "kişisel olarak oyun içinde görünmek istemeyeceğiniz" kelimeleri veya cümleleri girmenize izin veren sessiz bir kelime listesi sunuyor.

Şu anda, bir oyuncunun metin sohbetini yalnızca tamamen sessize alabilirsiniz. Yeni özellik, bu nükleer seçeneği kullanmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir ve daha ısmarlama bir deneyim sağlar. Ayrıca Riot'un küresel izleme listelerine güvenmek yerine kendi zevklerinize göre kendinizi korumanıza izin verir.

Riot, oyuncuların sessize alınmış kelime listelerini "bölgeler arasında karşılaştırarak ve topladığımız verileri kendi kötü kelime tespitlerimizi iyileştirmek için kullanarak sohbeti daha az toksik hale getirmek" için kullanmayı planlıyor. Örneğin, kendi filtrelerinin "Riot"u yakalayabileceğini, ancak mutlaka "R1ot" veya "R!ot" anlamına gelmediğini kaydetti.

Geçen yılın başlarında Valorant, sohbet tabanlı suçlar için önlemler içeren yeni davranış algılama ve ceza güncellemeleri yayınladı. Kurallar, modlara uyarılar ve iletişim yasakları vermek veya gerekirse oyun ve genişletilmiş oyun yasakları vermek için biraz daha fazla hareket alanı sağladı. Buna karşılık, sessize alınan kelimeler listesi özelliği, sadece can sıkıcı veya tekrarlayan bulduğunuz kelimeleri veya cümleleri sessize almak için olsa bile, oynatıcıya kontrol sağlar.

Sessiz kelimeler listesinin yanı sıra, en son yama bazı özellikleri değiştirirken Ares silahının fiyatını da artırıyor. Riot ayrıca silahlar, e-spor özellikleri ve performansla ilgili bazı hataları düzeltirken nişan almayı daha güvenilir hale getirmek için Yakın Dövüş'te ince ayar yaptı. Yama 4.01 şimdi küresel olarak yayılıyor.