Uncharted: The Nathan Drake Collection duyuruldu!

Uncharted: The Nathan Drake Collection duyuruldu!

Uncharted sersinin ilk üç oyununun senaryo modlarının yer aldığı Uncharted: The Nathan Drake Collection'ın çıkış tarihi bir video ile duyuruldu.

Naughty Dog tarafından PlayStation konsollarına özel olarak geliştirilen aksiyon macera serisi Uncharted'ın ilk üç oyununun yer alacağı koleksiyonun resmi duyurusu yapıldı.

Uncharted: The Nathan Drake Collection ismiyle duyurulan koleksiyon, PlayStation 4'e gelecek. Koleksiyonun içinde serinin ilk üç oyunu olan Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves ve Uncharted 3: Drake’s Deception yer alacak. Koleksiyonda yer alan bu oyunlar sadece senaryo modunu içerecek, çoklu oyuncu seçeneği olmayacak. Koleksiyonun geliştiriciliğini daha önce Titanfall oyununun geliştiriciliğini de üstlenen Bluepoint Games üstleniyor. Koleksiyonun içinde yer alan oyunlar PlayStation 4 için yeniden tasarlandı. Bununla birlikte koleksiyonda yer alan oyunlarda performans iyileştirmeleri, daha detaylı modellemeler ve daha kaliteli dokular kullanıldı. PlayStation 4'ün gücünü sonuna kadar kullanacak olan bu koleksiyondaki oyunlar 60 FPS ve 1080p kalitesinde oynanabilecek.

Uncharted: The Nathan Drake Collection, 7 Ekim tarihinde Avrupa'da, 9 Ekim tarihinde de Kuzey Amerika'daki PlayStation 4 oyuncularının beğenisine sunulacak. Koleksiyon 59,99 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Ayrıca bu koleksiyonu satın alan oyuncular önümüzdeki yılın ilk yarısında piyasaya çıkacak olan Uncharted 4: A Thief's End'in çoklu oyuncu betasına katılma hakkı kazanacaklar.