Uncharted 4'teki yüz animasyonları daha gerçekçi olacak

Uncharted 4'teki yüz animasyonları daha gerçekçi olacak

Naughty Dog stüdyosunun PlayStation 4 için geliştirmekte olduğu FPS oyunu Uncharted 4: A Thief's End karakterlerinin yüzlerinde 300-500 arası kemik olacak.

Uncharted 4'ün yazarı Josh Scherr ve baş tasarımcısı Ricky CambierGamesTM'ye verdikleri röportajda oyundaki yüz animasyonlarının çok daha detaylı işleneceğini ve daha esnek yüz animasyonları olacağını söylediler.

Karakterimiz Nathan bir yere tırmanırken kamerayı yüzüne çevirdiğimiz zaman karakterimizin çektiği zorluğu yüzünde görebileceğiz.

Önceki oyunlarda yüz animasyonlarının 10 ila 15 kare arasında işlendiğine dikkat çeken Josh Scherr, PlayStation 4 böyle bir kısıtlamanın olmadığını ve animasyonların 30 kare olacağını açıkladı.

Oyunun geliştirilmesinde baş tasarımcı olarak görev alan Ricky Cambier, PlayStation 4 ile birlikte imkanlarının arttığını ve istedikleri her şeyi hiç zorluk çekmeden oyuna ekleyebildiklerini vurguladı. Oyuna yeni şeyler eklemek için hâlâ bolca zamanlarının olduğunu söyleyen Cambier, oyundaki ağaç çeşitliliği arttırarak çevresel etkileri ön planda tutacaklarını açıkladı.

Sadece PlayStation 4 konsolu için geliştirilen ve 2016 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkması beklenen Uncharted 4: A Thief's End'in E3 2015 fuarında detaylıca tanıtılması bekleniyor.