Uncharted 4, E3'te neden bozuldu?

Uncharted 4, E3'te neden bozuldu?

E3 2015'in en unutulmaz oyunlarından biri Uncharted 4'ün tanıtımdan önce bir aksilik yaşanmıştı. Yaşanan bu aksiliğin sebebi belli oldu.

Sony, E3 fuarı kapsamında düzenlediği konferansında bir çok oyun tanıttı. Bir çok başarılı yapımın tanıtıldığı bu konferansa damgasını vuran oyun hiç şüphesiz Uncharted 4'tü. Konferansında en sonunda tanıtılan Uncharted 4'ün oynanış demosunda bir aksiklik yaşanmıştı. Herkes Uncharted 4'ün oynanış videosunu beklerken, kahramanımız Drake göründü. Fakat Drake uzunca bir süre olduğu yerde durdu ve demo yeniden başlatıldı. Bu sırada oyunu yöneten Bruce Straley, o anda ne olduğunu açıkladı.

Konferans boyunca duyurulan oyunların birçoğu daha önceden hazırlanmış videoların yayınlanması ile tanıtıldı. Olası bir aksiliğe karşı çoğu yapımcı tanıtacağı oyunu, bir video ile konferanslara getiriyorlar. Fakat Sony ve Naughty Dog, büyük bir risk alarak oyunu canlı yayında oynamak istemişler.

Naughty Dog, oyunu sahnede oynaması için oyunun yönetmenlerinden Bruce Starley'i görevlendirmiş. Sıra Uncharted 4'ün tanıtımına geldiğinde sahne karardı ve Bruce Starley sahneye çağrılmış. Daha önce prova yapmayan Starley, sahneye adım attığında DualShock 4'ün nerde olduğunu bilmediğini farketmiş. Son anda kontrolcüyü bulan Starley, demoyu başlatmayı başardı. Fakat Drake olduğu yerde duruyor ve hareket etmiyordu. O sırada oyunun diğer yönetmenlerinden Neil Druckmann sahneye gelip, Starley'e "Yürü Bruce! Neden yürümüyorsun?" dedi. Starley, Drake'i kontrol edemiyordu ve Drake uzun süre olduğu yerde bekledi. Bu sırada görevliler daha önceden hazırlanmış olan ikinci PlayStation 4'ü hazır hale getirdi ve demoyu yeniden başlattılar.

Uncharted 4 için yeni bir oynanış videosu yayınlandı

Her türlü aksaklık senaryosuna hazırlıklı olarak gelen Naughty Dog çalışanları, ikinci PlayStation 4'ün de çalışmama ihtimaline karşı yanlarında Uncharted 4'ün aynı sahnelerini izleyeceğimiz bir oynanış videosunu da getirmiş.