Ubisoft Açık Dünya Oyunlarında 1080p'ye Pek Sıcak Bakmıyor

Ubisoft Açık Dünya Oyunlarında 1080p'ye Pek Sıcak Bakmıyor

Ubisoft Açık Dünya Oyunlarında 1080p'ye Pek Sıcak Bakmıyor

Assasin's Creed ve Far Cry gibi açık dünya oyunlarıyla tanınan Ubisoft, son dönemlerde yaptığı ataklarla oyun dünyasının en çok konuşulan firmalarından biri haline geldi. Firmanın satış ve pazarlama müdürü Tony Key, verdiği bir röportajda geliştiricilerin yaşadığı sorunlara değindi.

Tony Key, yaptığı açıklamalarda Ubisoft geliştiricilerinin açık dünya oyunlarında 1080p'yi görmekte sıkıntı yaşadığını söyledi. Tony Key bu konuda şunları söyledi: "1080p çözünürlük gerçekten harika bir şey. İnsanların aradaki farkı kavrayabildiğini düşünüyorum. Bu yüzden oyuncular 1080p oyun görmek istemelerinde haklılar." 

Tony Key sözlerine şöyle devam etti: "Herkesin oyunları satın alırken kriteri farklıdır. Birisi doğallığı sever, diğeri hikayeyi, bir diğeri grafiği. Dolayısıyla bir oyun 1080p çözünürlük sunamazsa bir kesim mutsuz olabilir. Evet PlayStation 4'te 1080p'yi yakalayabiliyoruz. Ancak bu her şeyin iyi gittiği anlamına gelmiyor çünkü bazı yerlerden açık vermek zorunda kalıyoruz. Özellikle açık dünya oyunlarda zorluklar yaşıyoruz."