Tiny Tina's Wonderlands: Çıkış tarihi, Hikaye, Oynanış ve Daha Fazlası

Tiny Tina's Wonderlands: Çıkış tarihi, Hikaye, Oynanış ve Daha Fazlası

Tiny Tina's Wonderlands hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Tiny Tina's Wonderlands, Gearbox geliştiricilerinden yeni çıkacak yüksek fantezili bir yağmacı nişancı oyunudur ve popüler Borderlands formülüne D&D tarzı bir değişiklik sunmaya hazırdır.

Hayranlar, Borderlands evreninin bildiği tüm cel-gölgeli çılgınlığı ve kutuplaştırıcı mizahı bekleyebilir, ancak yan ürün aynı zamanda Gearbox ve 2K Game'in en büyük franchise'ından öne çıkmasına yardımcı olacak büyük değişiklikler de sunuyor. Başarılı Tiny Tina's Assault on Dragon Keep DLC'si gibi bir şeyse, çılgın Borderlands evreninin hayranlarının heyecanlanmak için iyi nedenleri var.

Çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası ile ilgili ayrıntılar da dahil olmak üzere Tiny TIna's Wonderlands hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Tiny Tina's Wonderlands çıkış tarihi

Geoff Keighley'nin E3 2021'den önceki Yaz Oyunu Festivali sırasında onaylandığı gibi, Tiny Tina's Wonderlands'in 2022'nin başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Take-Two Interactive'in kazanç raporuna göre, hayranlar Ocak ayı gibi erken bir tarihte Borderlands spinoff'unu bile alabilirler.

Güvenilir analist Daniel Ahmad tarafından fark edildiği gibi, yayıncının üç aylık kazanç raporu, Gearbox'ın yağmacı atıcısının 2022 mali yılının 4. çeyreğinde geleceğini ortaya koydu. Bu, resmi lansmanın 1 Ocak ile 31 Mart arasında gerçekleşebileceği anlamına geliyor.

Gearbox henüz belirli bir tarihi onaylamadı ve genellikle ana hat Borderlands oyunlarını tatil sezonunda yayınlıyor ve bu da ne kadar erken bir sürüm bekleneceğini belirlemeyi zorlaştırıyor. 2

Tiny Tina's Wonderlands hikayesi

Tiny Tina's Wonderland, Borderlands'in bir yan ürünü; çok sevilen Borderlands 2: Tiny Tina's Assault on Dragon Keep'in bir çeşit devamı. Vault Keys veya Eridian eserleri hakkında herhangi bir konuşma beklemeyin, ancak Tiny Tina macerayı bir zindan ustası olarak döndürmekle ilgili olduğundan, tahmin edilemez bir hikaye bekleyin.

Duyuru fragmanı, Kaptan Valentine rolünde Andy Samberg, Robot Frette rolünde Wanda Sykes, Dragon Lord rolünde Will Arnett ve Tiny Tina rolünde Ashly Burch dahil olmak üzere bazı büyük döküm isimlerini yayınladı. İşin içinde büyük yetenekler var, bu da bizi hikayenin sadece geleneksel bir yan görev olmayacağına, oyuncuları zalim Dragon Lord'u durdurmak için bir yolculuğa çıkaracağına inandırıyor.

Gearbox E3 2021 vitrini sırasında, Tiny Tina's Wonderlands'in kıdemli yapımcısı Kayla Belmore, oyunun bağımsız bir konusu olduğunu, yani Borderlands oynamayan oyuncuların hikayeyi anlamak için oynamasına gerek olmadığını açıkladı.

Oyuncular ayrıca wyverns, goblinler ve daha fazlasının Tiny Tina'nın "kaotik fantezi dünyasının" büyük düşmanlarından bazıları olmasını bekleyebilirler, bu yüzden normal bilimkurgu yerine daha fazla fantastik öğeler içeren bir hikaye bekleyin. Oyuncular ayrıca Borderlands'in bildiği çılgın miktarda silah bekleyebilirler. Fragmana göre Butt Stallion da geri dönecek.

Tiny Tina's Wonderlands oynanışı

D&D tarzı birinci şahıs nişancı oyununun bir kampanya, dört oyunculu kooperatif ve oyuncuları meşgul etmeye yönelik bir dizi oyun sonu içeriği içermesi bekleniyor. Aslında GamingBolt, Tiny Tina's Wonderlands'in "tekrarlanabilir oyun sonu içeriğine" sahip olacağını fark etti. Görünüşe göre oyuncular, her Borderlands oyununda bulunan olağan ana karakterlerin aksine kendi karakterlerini yaratabilecekler.

Artık bildiğimiz gibi, oyuncular wyverns, goblinler, iskeletler, büyücüler ve Dragon Lord'un kendisine karşı sıfırdan savaşa kadar kendi çok sınıflı kahramanlarını yaratabilirler. Gearbox'ın oyuncuların "tuhaf canavarlar ve ganimet dolu zindanlarda ateş edeceğini, keseceğini ve yolunuzu bulacağını" iddia etmesiyle, silahların, büyünün ve geniş kılıçların ana silahlarımız olmasını bekleyebiliriz.

Henüz resmi veya sızdırılmış bir oyun görmedik, ancak aynı Borderlands RPG nişancı-yağmacı oyun mekaniğini izlemesi bekleniyor, ancak bu sefer bir dizi kılıç ve sihirle.

Tiny Tina's Wonderlands PC minimum ve önerilen gereksinimleri

Borderlands, zorlu özellikleriyle tanınmıyor ve Tiny Tina's Wonderlands'in de farklı olması beklenmiyor. Borderlands 2, o zamanlar PlayStation Vita'da etkileyici bir şekilde yoluna devam ederken, Borderlands 3 ilk lansmanından bir ay sonra macOS'ta kullanıma sunuldu. Şansınız, spinoff oynamaya hazır bir dizüstü bilgisayarınız olacak.

Bilgisayar gereksinimlerinin Borderlands 3'e benzer olmasını bekliyoruz. Minimum gereksinimler arasında AMD FX-8350 veya Intel i5-3570 CPU, 6 GB RAM ve AMD Radeon HD 7970 veya Nvidia GeForce GTX 680 2 GB GPU yer alıyor. Önerilen özellikler arasında AMD Ryzen 5 2600 veya Intel i7-4770 CPU, 16 GB RAM ve AMD Radeon RX 590 veya Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB GPU bulunur.

Anlayabileceğiniz gibi, görünürde Nvidia RTX 30 Serisi yok, bu yüzden Tiny TIna'nın Harikalar Diyarını (henüz) oynamak için pahalı bir yükseltmeye ihtiyaç duyma konusunda endişelenmeyin.

Gearbox, Tiny Tina'nın Harikalar Diyarı 2022'nin ilk aylarında piyasaya çıktığında ne bekleyeceğine dair sadece bir teaser sundu. Gördüğümüz kadarıyla oyun, birinci şahıs yağmacı-atıcı hayranlarına ve Tiny Tina'nın ilk baskını yapan D&D oyuncularına hitap edecek.