The Witcher 4: Çıkış tarihi, Hikaye, Oynanış ve Daha Fazlası

The Witcher 4: Çıkış tarihi, Hikaye, Oynanış ve Daha Fazlası

The Witcher 4 onaylanmış bir oyun değil, ancak CD Projekt Red'in The Witcher evreninde başka bir oyun üzerinde çalıştığını biliniyor. Ne yazık ki, henüz The Witcher 4 hakkında çok fazla bilgi yok.

The Witcher 4 ya da bir sonraki Witcher oyununun adı ne olursa olsun, pek çok şey hakkında olabilir; evreni ve harika dinamik karakterleri kapsayan bol miktarda bilgi var. Ancak oyunla ilgili ayrıntılar bizi görmezden gelse de, bundan sonra ne olacağına dair birkaç fikir var

The Witcher 4 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyin yanı sıra bu sevilen serinin bir sonraki girişinde görmeyi çok istediğimiz şeyler burada.

The Witcher 4 çıkış tarihi

The Witcher 4'ün ne zaman çıkacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok, ancak bir CD Projekt Red iş stratejisi raporu sayesinde The Witcher serisindeki başka bir oyunun yapım aşamasında olduğunu biliyoruz. CD Projekt Red, 2022'den itibaren paralel bir AAA oyun geliştirme stratejisini başlatıyor.

Ekibin hala Cyberpunk 2077'yi yeni nesil konsollar için yamalamak ve yükseltmek için çalıştığını hayal ediyoruz. Ancak tahmin etmek zorunda kalırsak, bir sonraki Witcher oyunu muhtemelen PC, PS5 ve Xbox Series X|S için çıkacak. Geliştirmenin gelecek yıl başlayacağını düşünürsek, önceki Witcher oyunlarının 4 yıllık bir geliştirme döngüsüne sahip olduğunu hesaba katarsak, muhtemelen 2026'ya kadar Witcher 4'ü (veya sonunda ne denirse) göremeyeceğiz.

Witcher 4 hikayesi

Hikayenin ne hakkında olacağı, tamamen bir sonraki oyunun gerçekten 2015 başyapıtının doğrudan devamı olan Witcher 4 olup olmadığına bağlı. Witcher 3'ün olası devamı, hangi sonun kanonik olduğuna bağlı olarak birkaç şeye odaklanabilir. Kitapların olaylarını kapsayacak olan oyunlardan önce de gerçekleşebilir. Veya ihtiyaç duyulabilecek The Witcher 1'in tam gelişmiş bir versiyonu da olabilir.

the-witcher-4-cikis-tarihi-hikaye-oynanis-ve-daha-fazlasi.jpg

The Witcher 4: Çıkış tarihi, hikaye, oynanış ve daha fazlası

Tamam, The Witcher 4'te doğrudan bir devam filmi olasılığı ile başlayalım. Ya Kovir'de veya ötesinde emekli bir Geralt of Rivia'yı takip edebilir ya da Ciri'nin bir Witcher olmasına odaklanabilir. Bununla birlikte, her ikisi de The Witcher 3'te Triss'i romantizm veya Ciri'yi bir Witcher yolunda yönlendirmek gibi tamamen kanonik seçimler yapmaya güveniyor.

the-witcher-4-cikis-tarihi-hikaye-oynanis-ve-daha-fazlasi-001.jpg

Buna rağmen, CD Projekt Red CEO'su Adam Kiciński, Bankier ile yaptığı bir röportajda, "İlk üç 'Witcher' tanımı gereği bir üçlemeydi, bu yüzden bir sonraki oyuna 'The Witcher 4' adını koyamadık. Bu elbette The Witcher dünyasından ayrılacağımız anlamına gelmiyor." Adı The Witcher 4 olmasa da, bir sonraki giriş yine de God of War (2018) önceki üçlemesinin devamı olduğu gibi The Witcher 3'ün devamı olabilir.

Sonra, bir Witcher prequel olasılığı var. Oyunlar kitaplardan sonra gerçekleştiğinden, kaynak materyali sindirmemiş olan hayranlar, oyunlardaki referanslar ve ayrıntılar konusunda kafaları karışabilir, bu nedenle kitap serisinin tamamını kapsayan bir oyuna sahip olmak harika bir şekilde çekici olacaktır.

Bu benim en sevmediğim fikir olsa da, The Witcher'ın tam bir yeniden çevrimi bir olasılık. Orijinal Witcher oyunu modası geçmiş ve büyük bir grafik, oyun ve seslendirme revizyonu kullanabilir. Genelde yeniden kaplama işinin hayranı değilim, ancak orijinal Witcher oyunu The Witcher 3 hayranları tarafından deneyimlenmeyi hak ediyor.

Witcher 4 oynanış

Ugh, The Witcher'ı seviyorum ama her oyun vasat bir dövüş sunmayı başarıyor. Oyunun beşinci yıl dönümü hakkında The Witcher 3 retrospektif parçamda bundan şikayet ettim. CD Projekt Red'in sonunda The Witcher'ın dövüş sisteminde ustalaşmasını umuyorum - Dark Souls oyunu kadar akıcı bir şey hayal ediyorum, ancak ona Witcher yeteneğini kazandırmak için biraz bükülme var.

Ayrıca yetenek ağaçlarının, yağların ve iksirlerin bu sefer daha gerekli ve mevcut olduğunu umuyorum. Her zaman sadece sonradan düşünülmüş gibi hissettim, temel oyunun ayrılmaz bir parçası değiller. En zor zorlukta, önemli eşyalarımı kullanmak zorunda kalmadan çoğu düşmanı yenebilirdim. Ve savaştığınız düşmanlar, savaş mekaniği ile asla iyi oynamıyor gibi görünüyor. Oyunda dövüş sistemi içinde çalıştığını hissettiğim sadece bir avuç dövüş vardı.

The Witcher serisini sevsem de sorunları var. Neredeyse hiç POC temsili yok ve daha fazla LGBTQ temsili dahil etmek için işe yarayabilir. Bir sonraki Witcher başlığında hem gerçek hem de mecazi olarak daha renkli karakterler görmeyi çok isterim. Cyberpunk 2077 ileriye doğru bir adımdı (bu oyunda hala bazı sorunlar var), ancak en azından The Witcher'dan daha fazla temsil var.

Witcher 4 PC minimum ve önerilen gereksinimleri

Pffft, bu zor olacak. İnsanlar Cyberpunk 2077'yi zar zor çalıştırabilirdi. ne olduğunu hayal ediliyor.

Referans olarak, Cyberpunk 2077 için minimum gereksinimler Intel Core i5-3570K veya AMD FX-8310 CPU, 8GB RAM ve Nvidia GeForce GTX 780 veya AMD Radeon RX 470 GPU'dur. Bu arada önerilen özellikler arasında Intel Core i7-4790 veya AMD Ryzen 3 3200G CPU, 12GB RAM ve GTX 1060 6GB / GTX 1660 Super veya Radeon RX 590 GPU yer alıyor.

The Witcher 4'ün ne kadar uzakta olduğunu düşünürsek Nvidia'nın RTX 30 serisinin bu listelerde yer alacağına dair bir his var içimde.

Görünüm

The Witcher 4 hakkında bilmediğimiz çok şey var ama yeni bir Witcher oyunu geliyor. Umarım CD Projekt Red önceki hatalarından ders çıkarır ve Netflix serisinin yaptığı gibi The Witcher serisine daha kapsayıcı bir bakış sağlar.