The New York Times Worldle'ı Satın Aldı!

The New York Times Worldle'ı Satın Aldı!

Wordle, The New York Times'a satıldı; oyun "başlangıçta" oynamak için ücretsiz kalacak.

Wordle, son zamanlarda olumlu bir şekilde patlayan basit bir kelime oyunudur. Büyük bir şirketin taşınması sadece bir zaman meselesiydi ve The New York Times web tabanlı oyunu "yedi rakamın altında" bir yerden satın aldı.

NYT, oyunu satın aldığını duyurduğunda kesin bir rakam vermedi, ancak Wordle'ı kendisi yapan Josh Wardle için, yedi rakam aralığındaki herhangi bir şey, yaşamı değiştiren bir para miktarı gibi görünüyor.

Bunun günlük Wordle düzeltmesini alması gereken insanlar için ne anlama geldiğine gelince, Wardle, NYT en iyi içeriğinin çoğunu bir ödeme duvarının arkasına koymasına rağmen oyunun ücretsiz oynanacağını söylüyor.

Wardle, bir tweet'e ekli bir görüntüde, "Oyun NYT sitesine taşındığında, herkes için oynamak ücretsiz olacak ve galibiyetlerinizin ve galibiyetlerinizin korunacağından emin olmak için onlarla birlikte çalışıyorum" dedi.

Ancak NYT, “oyunun başlangıçta yeni ve mevcut oyuncular için ücretsiz kalacağını” söyledi ve bu da şirketin daha sonra oyun için ücret talep etmesine açık bıraktı.

Açıkçası, para bir faktördür, ancak Wardle ayrıca oyuna ayak uydurmayı “ezici” olarak nitelendirdi. Onu suçlamak zor. Görünüşe göre bir gecede kültürel bir fenomen haline gelen bir oyun, bir kişinin yönetmesi için çok fazla şey olmalı.