The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ın 30 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ın 30 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını Nintendo’nun üstlendiği The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın yarım saatten fazla uzunluktaki oynanış videosu yayınlandı.

Nintendo resmi sitesindeki açıklamasında “The Legend of Zelda oyunları hakkında bildiğiniz ne varsa hepsini unutun.” denilerek oyuncuları yepyeni bir macera dünyasına götürme iddiasıyla geliştirilen ve serinin ilk HD oyunu olma özelliğini taşıyan The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın, yarım saatten uzun oynanış videosu Nintendo’nun Japonca yayın yapan Youtube kanalında yayınlandı. Japonyalı komedyen Masaru Hamaguchi’nin şakalar ve esprilerle karışık oynadığı oyunda ona birkaç komedyen arkadaşı da eşlik ediyor. Videonun Japonca olması sebebiyle yapılan şakaları kaçırsanız da oyunun nasıl bir mekaniğe sahip olduğunu ve nasıl oynandığını oldukça güzel bir şekilde gösteren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Wii U platformunun yanı sıra, geçtiğimiz günlerde tanıtılan Nintendo Switch platformunda da oynanabilecek. Oyunun çıkış tarihi duyurulmadı, ancak Nintendo Switch’in duyurulmasından altı ay sonra çıkması tahmin edilen oyunun 2017’nin Mart veya Ağustos ayları arasında bir zamanda çıkacağı düşünülüyor.