The Last Guardian duyuruldu [Video]

The Last Guardian duyuruldu [Video]

Uzun yıllardır beklenen aksiyon macera oyunu The Last Guardian, Sony'nin E3 2015 fuarı kapsamında düzenlediği konferansında bir kez daha ortaya çıktı.

Japon video oyunu tasarımcısı Fumito Ueda'nın yönetmenliği öncülüğünde geliştirilen The Last Guardian, uzun süredir sahnelerden uzak duruyordu. Merakla beklenen oyun Sony'nin E3 konferansında yeniden ortaya çıktı.

The Last Guardian'ın geliştirilmesinde 2007 yılında başlanmıştı. Sony, bu oyunu 2009 yılında düzenlenen E3 oyun fuarında tanıttı ve oyunun PlayStation 3'e özel olarak 2011 yılında çıkış yapmasını planladıklarını açıkladı. Fakat oyunun geliştirilme aşamalarında bazı aksaklıklar yaşandı ve oyun birçok kez ertelendi. The Last Guardian konusunda uzun süredir sessiz kalan Sony, beklenen bombayı bu yılki E3 konferansında patlattı.

Sony, yaptığı duyuru ile The Last Guardian'ı PlayStation 4'e özel olarak çıkaracaklarını açıkladı. The Last Guardian, 2016 yılında oyun sevenler ile buluşacak. Oyunun yayınlanan E3 fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.