Tencent, Stunlock Studios'un Çoğunluk Hissesini Aldı

Tencent, Stunlock Studios'un Çoğunluk Hissesini Aldı

Tencent, Bloodline Champions, Dead Island: Epidemic ve en son Battlerite gibi oyunlarla tanınan İsveçli oyun geliştiricisi Stunlock Studios ile satın alma politikasını sürdürmeye ve yatırımlarını genişletmeye devam ediyor.

Tencent, Battlerite Geliştiricisi Stunlock Studios'un Hisse Çoğunluğunu Aldı

Dün, yapılan bir basın açıklaması Tencent'in şirkette çoğunluk hissesini satın aldığını ortaya koydu. Tencent Games Global CEO'su Michelle Liu şunları söyledi:

"Stunlock'u uzun zamandır biliyoruz ve bundan çok etkilendik. Sektöre en kaliteli oyunları getirmek için dünyanın en yetenekli geliştirme ekipleriyle ortak olmaya devam ediyoruz."

Satın almayla ilgili Stunlock Studios'un CEO'su olan Rickard Frisegard ise "İsveç'in küçük Skövde kasabasından dünyanın en büyük oyun şirketini temsil etmek bir onurdur. Tencent'in yeni yatırımı, önce oyun oynamaya odaklanarak kaliteli oyunlar sunmamıza büyük ölçüde güvendiğini gösteriyor. Bize şu an geliştirilmekte olan oyunumuz V Rising için büyük vizyonumuzu gerçekleştirme fırsatı verecek ve bir stüdyo olarak uzun vadeli genişleyerek gelecekteki girişimlerimizde bize yardımcı olacak." dedi.

Tencent

Tencent Yatırımlarına Devam Ediyor

Sadece birkaç gün önce Bloomberg, Tencent'in İngiltere'deki geliştirici Sumo Digital'i 1,2 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın aldığını bildirmişti. Çinli dev zaten Riot Games, Funcom, Sharkmob ve Leyou'nun tamamına sahipken, aynı zamanda Klei Entertainment, 10 Chambers Collective, Yager Development, Grinding Gear Games ve Epic Games, Fatshark, Dontnod Entertainment, Kakao Games'te azınlık hisselerine sahip.

Bunun yanı sıra işte Tencent Games'in yatırım ortaklığı ile hisseye sahip olduğu şirketlerin tam listesi aşağıdaki gibidir:

  • Krafton
  • Frontier Developments
  • Activision Blizzard
  • Ubisoft
  • Paradox Interactive
  • Remedy Entertainment
  • Bohemia Interactive

Ayrıca Tencent yakında PlatinumGames'e sermaye yatırımı yapacaklarını da duyurdu.