Steam NFT Oyunlara Bir Şans Daha Verir mi?

Steam NFT Oyunlara Bir Şans Daha Verir mi?

Steam, NFT oyunları yasakladıktan sonra oyun geliştiricilerinden mektup geldi. Herkese açık yayınlanan bu mektupta Steam'den bir şans daha istendi. NFT teknolojisinin önemli olduğu vurgulandı. Peki Steam mektuba nasıl yanıt verdi?

Valve, son dönemin çılgınlıklarından biri olan NFT ile ilgili önemli bir karar yayınlamıştı. Pek çok NFT temalı oyunun yasaklandığı duyuruldu. Epic Games'in böyle bir kısıtlamaya sahip olmayacağı yönündeki açıklamaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Ancak Steam, kararlılığını korudu. NFT oyun geliştiricileri ise sorunlarını dile getirmek adına Steam'e bir mektup yazdı. Çeşitli görsellerin yüksek miktarlara satılması ve bu tip satın alımlarla beraber insanların ilgi gösterdiği biliniyor. Ancak NFT'nin tam olarak karşılığının olmaması ve maddi değerinin piyasa fiyatıyla beraber şaşırtıcı bir şekilde belirlenmesi yatırımcıların kafasını karıştırmakta. Pek çok kişi NFT çılgınlığının geçici bir süreç olduğunu vurguluyor. Kripto paranın temeli anlaşılsa da NFT için herhangi bir tanımlama konulabilmiş değil. Cümlelerle bir yere kadar ifade edilebiliyor. Yatırımcılar mantık konusunda NFT'yi anlayamadıklarını belirtiyorlar. Ayrıca, insanların dolandırılmasının önüne geçebilmek adına Steam'in böyle bir hamlede bulunduğunu da söyleyelim. Ancak NFT geliştiricileri, yanlış anladıklarını ve Steam'in bu adımdan en kısa sürede geri dönmesini dilediklerini belirten bir mektup yazdı.

NFT İçin Şans İstediler

Çılgın teknoloji için Steam'den bir şans isteyen NFT geliştiricileri, Steam'in kuruluş amacını hatırlattı. Köklerini unutmamaları gerektiğini ifade ederek teknoloji ile bütünleşmelerini istedi. Bu konuda NFT'ye olan ilginin her daim arttığını ve platformun bu konuyu ciddiye alarak uygulamaya koymasını belirttiler. Tüm bu yaşananlarla beraber Steam'in nasıl bir yanıt vereceği merak konusu oldu. Çünkü alınan mektupta pek çok NFT geliştiricisinin imzası bulunmaktaydı.

nftt.jpg

NFT Güvenli mi?

NFT'lerin riskli satışlar da içerebildiği ve yatırımcıların paralarının bir anda çalınabileceği ihtimali Steam'i NFT'den uzak tutuyor. Eğer bu soruna karşı somut bir adım atılamaz ise Steam NFT teknolojisini daha uzun süre engelleyecektir. En azından bu temadaki oyunların önüne geçileceği bilinmekte. Güvenliğe fazlasıyla önem veren Steam, kullanıcılarını fazlasıyla önemsiyor. Tüm bu nedenlerden ötürü önümüzdeki günlerde konuyla ilgili yeni bir açıklama dahi yapılabilir. Fakat Steam, mektuba hiç cevap da vermeyebilir. Çünkü kararı kesin ve bu konuda karşı tarafı ciddiye almama ihtimali de bulunuyor.

Steam'e Destek Verildi

Steam, attığı bu adımdan sonra kullanıcılardan büyük oranda destek gördü. NFT'yi gereksiz ve güvenliği olmayan bir teknoloji olarak görenler, lider dijital oyun platformunun kararını saygıyla karşıladı. Ayrıca NFT ile ilgili çeşitli bilgilerin verilmesi ve bu konuda uyarılarda bulunulması da istendi. NFT teknolojisi daha ne kadar yayılır bilinmiyor ancak güvenlikle ilgili çeşitli sıkıntılara bir çözüm bulunması herkes için önemli.