Steam Güncellendi! İşte Yenilikler

Steam Güncellendi! İşte Yenilikler

Bugün Steam, hem arayüz hem de işlevsellik açısından bir dizi yeni özellik içeren yeni bir güncelleme alıyor. En ilginç olanı şüphesiz, bir oyunla karıştırılabilen ve bir kaplama olarak görüntülenebilen Notlar'ın entegrasyonu. Valve ayrıca oyun aramayı geliştirdi ve istemcisinin tasarımını değiştirdi.

Bugün Steam'i açtığınızda, Valve'ın istemcisinde birkaç değişiklik fark edebilirsiniz. Şirket, şimdiye kadar beta aşamasında olan bir dizi yeni özelliği beraberinde getiren yeni bir güncelleme yayınladı. Geçtiğimiz ay size çok daha hassas olması amaçlanan yeni oyun aramasından bahsetmiştik. Bu özellik artık genel kullanıma açık.

Somut olarak, Steam artık daha uygun sonuçlar sağlamak için oyuncular tarafından yapılan aramaları kullanıyor. Örneğin, bir lisans veya bir geliştirme stüdyosu arıyorsanız, istemci bunlar arasında en popüler oyunu gösterecektir. Ancak tek yeni özellik bu değil, çünkü Valve seçilebilecek bir dizi widget da ekledi.

Steam artık favori oyunlarınız hakkında not almanızı sağlıyor

Bunlar arasında, adından da anlaşılacağı gibi, mevcut oyunlarınız hakkında notlar almanıza olanak tanıyan Notlar yer alıyor. İster daha sonra tekrar görmeyi planladığınız bir NPC, ister açmanız gereken bir sandığın yeri olsun, artık tüm bunları bu küçük belgelerde takip edebilir, böylece bir daha asla unutmazsınız. Daha da iyisi, notlarınızı oyununuzun bir kaplaması olarak görüntüleyebilir ve buluta kaydedebilirsiniz.

Son olarak Valve, masaüstü sürümünde yeni bir yazı tipi ve bildirimler sekmesi için yeni bir tasarım da dahil olmak üzere Steam'de birkaç küçük görsel değişiklik yaptı. Aynı şey indirmeler için de geçerli; indirmeler artık daha kolay bulunabilmeleri için oyun simgesini gösteriyor. Ayrıca olağan hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri de mevcut. Güncelleme masaüstü ve smarpthone'da kullanılabilir.