Starfield: Çıkış Tarihi Ne Zaman; İşte Detaylar

Starfield: Çıkış Tarihi Ne Zaman; İşte Detaylar

İşte Starfield hakkında bilmeniz gereken her şey

Starfield, Bethesda'nın Fallout veya Elder Scrolls serilerinde yer almayan kendi geliştirdiği ilk oyunudur ve sonunda Todd Howard'a daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen bir şey yaratma yeteneği verir.

Fallout 76'nın piyasaya sürülmesinden sonra, Bethesda biraz zorlu bir süreçten geçti. Starfield, The Elder Scrolls 6 etrafında dönen devasa yutturmaca göz önüne alındığında, şirketin itibarını ve doğru zamanda geri kazanma potansiyeline sahiptir.

Bethesda oyunlarıyla ilgileniyorsanız, çıkış tarihi, oynanış, sızıntılar ve daha fazlası dahil olmak üzere Starfield hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Starfield çıkış tarihi

Microsoft + Bethesda'nın E3 2021 sunumu sırasında Starfield, sinematik bir teaser ile yeniden ilgi odağı oldu. Oyunun 11 Kasım 2022'de çıkacağı da açıklandı. Xbox Series X|S ve Windows 10'a özel olacak ve Xbox Game Pass ile ilk gün satışa sunulacak.

Starfield Oynanış

Herhangi bir oynanış görüntüsü görmediğimizi düşünürsek Starfield'ın gerçekte nasıl oynayacağını söylemek zor, ancak tipik Bethesda oyunları hakkında bildiklerimize dayanarak tahminde bulunmak zor değil.

nmidl7zqxrzvmx6fuzl5nf-970-80-png.webp

Starfield, Elder Scrolls ve Fallout serilerinde yaygın olan birinci ve üçüncü şahıs kamera perspektifleri arasında serbestçe geçiş yapma yeteneğine sahip olacak. Bethesda, oyunlarının her birinde oyuncuların ortamın genel temayı tamamlayacak kadar etkileşimli olduğunu hissetmesini sağlar. Örneğin Skyrim, oyuncuların zırh oluşturabilecekleri, güçlü yeteneklerde ustalaşabilecekleri, büyücüler için bir koleje kaydolabilecekleri ve suikastçılar için keyifsiz bir organizasyona katılabilecekleri yüksek bir fantezi dünyasında geçiyor.

Starfield çok geniş bir alanda yer aldığından, Bethesda muhtemelen oyunculara benzer etkileşimlere izin verecek, ancak ortama uygun şekillerde. Starfield'ın gemi modifikasyonları, bir kaçakçı organizasyonu, yüksek teknolojili silahlar, yükseltilebilir ekipman, tuhaf uzaylı gezegenler ve gemi savaşları içerdiğini hayal edebiliyorum. Açıkçası, bunların hepsi spekülasyon, özellikle de Starfield hakkında çok az şey bildiğimiz için.

Oyunun tamamen tek oyunculu olduğu da doğrulandı, bu da Fallout 76'nın pek başarılı lansmanından sonra şaşırtıcı değil. Ek olarak, Bethesda çok oyunculu deneyimler sunması ile tanınmıyor, bu yüzden oyun için şok edici değil. şirket köklerine dönecek.

Todd Howard ayrıca The Washington Post ile yaptığı röportajda Starfield'ın "Uzayda Skyrim"e benzediğini doğruladı, bu onun için oldukça karakteristik.

Starfield, uzayda belirli bir kapasitede yer alır ve bu, ortamı hakkında bildiğimiz tek şey hemen hemen budur. İnsanlığın kaynakları açısından tehlikeli derecede düşük olduğu ve kavrayışını güneş sisteminin dışına genişletmesi gerektiği hakkında karanlık, fütüristik bir bilimkurgu olabilir. Veya Dünya ile hiçbir ilgisi olmayabilir ve oyuncu tuhaf ortamlarda seyahat ederken her türlü renkli uzaylı yaşam formunun etrafında dönebilir.

Fragman

https://youtu.be/JUobbpHERh8

Umarım Starfield, oyuncunun romantizm, dostluk veya rekabet şeklinde ilişkiler kurabileceği geniş bir benzersiz uzaylı ırkları yelpazesini temsil eder. Elder Scrolls serisi, oyuncunun bir karakter yaratırken bir avuç fantezi yarışı arasından seçim yapmasına her zaman izin vermiştir, bu yüzden Starfield'ın da aynısını yapmasını çok isterim.

Starfield'ın, yalnızca dünya benzeri ortamlarda genel insansıların yaşadığı düzinelerce gezegene sahip olması fikrinden nefret ediyorum. Eğer gemimi yaşamla dolu bir uzaylı gezegene doğru uçuruyorsam, bunun daha önce deneyimlediğim hiçbir şeye benzememesini beklerim. Bu, dünya benzeri gezegenlerin öne çıkamayacağı anlamına gelmiyor, ancak en azından oyunun egzotik ve sıradan arasında sağlıklı bir dengeye sahip olmasını tercih ederim.

Bu da oyunun daha renkli olması beklentisini beraberinde getiriyor. Starfield, insanlığın dağıldığı daha karanlık bir yöne gitmeyi planlıyorsa ve sağlam uzay gemilerimiz bizi uzayda zorlukla gezdiriyorsa, oyunun cesur olması bekleniyor.

Şu anda oyunun ayarı hakkında bildiğimiz bir şey var ve bu, daha önce bir Bethesda oyununda gördüğümüzden daha büyük, geniş şehirlere sahip olacağı. Bu, geliştiricilerin daha büyük dünyalar oluşturmasına olanak tanıyan elden geçirilmiş Yaratılış Motoru sayesindedir.

Herhangi bir oynanış gösterilmemesine rağmen (üç yıl bekledikten sonra hayal kırıklığı yaratan) bazı motor içi görüntülere ilk kez baktık. Fragman pek bir şey açıklamadı, ancak bize ne tür bir bilim kurgu ortamı bekleyebileceğimiz konusunda bir fikir verdi. Mekanla ilgili mimarinin ve tasarımların günümüzde nerede olduğunu doğru bir şekilde yansıtan bir estetikle daha temelli olacak gibi görünüyor.

Starfield sızıntıları

Starfield'ın şaşırtıcı sayıda ayrıntıyı ortaya çıkaran birkaç görüntü sızdırdığı iddia edildi.

İlk görüntüde sağlam bir uzay gemisinin modelini görüyoruz. Bu, geminin dövüldüğü, boya çizikleri olduğu ve mühendisin zar zor işleyen bir uzay aracı yapmak için bir grup hurdayı bir araya getirdiği gibi, insanlığın daha az yüksek teknolojili bir versiyonunu ima ediyor. Bu sorta, batılı bir uzay hissi uyandırıyor.

Ancak, ikinci görüntü farklı bir tablo çiziyor. Kahramanımızı çok daha modern ve bakımlı görünen bir uzay gemisinin önünde yüzerken görüyoruz. Ek olarak, oynanabilir karakterin uzay giysisi, Nasa'nın uzayda gezinmek için kullandığı modern bir Araç Dışı Hareketlilik Birimi'ne çok benziyor.

Ek olarak, sağ altta, kesilmiş bir av tüfeğine çok benzeyen bir silah simgesi görüyoruz. Potansiyel olarak benzer bir şekle sahip fütüristik lazer tabanlı bir silah olabilir, ancak kesilmiş bir av tüfeği ise, ortam muhtemelen fantastikten daha gerçekçi olacaktır.