Sony Yanlışlıkla Oyun Tarihlerini Açıkladı!

Sony Yanlışlıkla Oyun Tarihlerini Açıkladı!

E3 2017’nin en çok ses getiren konferanslarından birini düzenleyen Sony, istemeden iki yeni oyununun tarihini açıkladı. Fuarda senaryo ve oynanış videosunu izlediğimiz Detroit: Become Human için çıkış aralığı olarak 2018 yılı verildi; fakat net bir tarih hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

E3 2017’de tanıtılan ve 2018 senesinde çıkacak her oyunun 2018’in ilk yarısında piyasaya çıkacağı söylenmişti. Bu sebepten dolayı muhtemelen söz konusu oyunumuz da 2018’in ilk yarısında piyasaya çıkacak.

Bir diğer yeni yapım olan Days Gone’nin de konferans sırasında gösterilen videosu bir hayli etkileyiciydi. E3 2016’da duyurulan ve üzerinden 1 sene geçen oyunun çıkış tarihiyle alakalı herhangi bir şey söylenmemişti; fakat şirketin resmi YouTube kanalına yüklediği bir videoda oyunun çıkış tarihi yanlışlıkla açıklandı. E3 2017 Sony konferansının videolarını YouTube kanalına yükleyen şirket, Days Gone görüntüleri sırasında videoya alt yazı olarak “Coming to PlayStation 4 December 29, 2017” ibaresini eklemiş. Böylelikle de oyunun 29 Aralık 2017’de PlayStation 4 için piyasaya sürüleceği, istenmeden de olsa açıklanmış oldu. Bu hatayı fark eden Sony, videoyu kaldırana kadar binlerce oyuncu görmüş ve iş işten geçmiş oldu. Oyunculardan gelen ısrara rağmen Sony herhangi bir açıklama yapmadı. Oyunun o tarihte yayınlanıp yayınlanmayacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz.